DataLife Engine 9.2 > Видео > Продаж синтетичних аналогів маріхуани триває!

Продаж синтетичних аналогів маріхуани триває!


14 января 2011. Разместил: Ansin

altПродаж сумішей для паління у Харкові. Кіоски зі "спайсами" знову з'явились на вулицях міста. Чому після заборони на початку літа, пакетики з аналогами маріхуани знову потрапляють до кішеней харків'ян? Відповіді на ці за питання дізнавались наші кореспонденти.

Про шкідливість сумішей для паління не раз заявляли наркологи. Спайси - це синтетичні аналоги маріхуани. Схожі за ейфорійним ефектом, вони мають не менш сильну побічну дію.

Але, продаж таких сумішей для паління - іде повним ходом. Багато де у місті можна побачити кіоски з рекламою напівлегальних наркотиків.

Нагадаю, суміші для паління вже попадали під заборону. На початку літа дві тисяча десятого року їх найпопулярніші види були офіційно визнані наркотиками харківським наркологами. Почали масово закриватись точки з продажу спайсів. Статистика вилучення посідала почесне місце в повідомленнях міліції. Але, противники наркотиків раділи недовго.

"Суміші" виробляються штучним шляхом в хімічних лабораторіях. При потраплянні під заборону одного виду - на ринок одразу виходить інший. Для того щоб отримати речовину, яка не буде підпадати під заборону- достатньо замінити всього кілька компонентів. Але, при цьому нова суміш не буде більш безпечною чи корисною.


Поки продавці сумішей для паління користуються недосконалістю законів, найбільш радикальна частина суспільства вирішує питання продажу легалізованих наркотиків по-своєму. Нещодавно на інтернет сторінці однієї з соціал-націоналістичних організацій з'явилось відео з погромом кіоску. На відео видно, як молоді люди спочатку громлять вітрину, а потім кидають щось всередину.

Юристи вважають, такі радикальні дії можна попередити законодавчим врегулюванням відносин в сфері всього, що стосується здоров'я людини. На їхню думку, виходу на ринок має передувати попереднє дослідження будь-якого препарату.

Олександр Каряка, юрист, правозахисник: Любое продаваемое вещество должно проходить санитарную экспертизу, какие-то дополнительные медицинские экспертизы и только потом продаваться.

Що ж до наркологів, то вони зазначають - вживання сумішей провокує звикання. Що згодом може призвести до найнепередбачуваніших наслідків.


Вернуться назад