DataLife Engine 9.2 > Актуально > Організація прокурорського нагляду за додержанням законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей

Організація прокурорського нагляду за додержанням законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей


10 февраля 2011. Разместил: Ansin
altСмілянською міжрайонною прокуратурою встановлено, що табір в с. Тернівка в порушення ст.ст. 19, 20 Закону України від 4 вересня 2008 р. "Про оздоровлення та відпочіїнок дітей" розпочав свою роботу без погодження Смілянської санітарно-епідеміологічної станції та без відповідних дозвільних документів. Після втручання органів прокуратури необхідні документи отримано, за допущене порушення директора закладу притягнуто до адміністративної відповідальності.
 
Відповідно до ст. 28 Основ законодавства України про охорону здоров'я від 19 листопада 1992 р., ст. ст. 7, 20 Закону України від 24 лютого 1994 р. "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" службові особи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов'язані забезпечити належні санітарні та інші норми, вжити необхідних заходів щодо збереження і зміцнення здоров'я дітей під час відпочинку та оздоровлення.
 
Разом з тим під час перевірок, проведених прокурорами міст та районів, виявлені численні порушення санітарно-епідеміологічного законодавства України. Найбільше таких порушень виявлено в пришкільних таборах області, а саме: наявність кишкових паличок, порушення технології приготування окремих страв, відсутність сертифікатів якості на деякі продукти харчування та їх маркування, відсутність належного контролю за дотриманням персоналом та дітьми правил особистої гігієни. Стосовно відповідальних посадових осіб прокурорами міст та районів порушено адміністративні провадження.
 
Актуальним є питання цільового використання бюджетних коштів, які виділені на оздоровлення та відпочинок дітей. Прокуратура області із залученням фахівців контрольно-ревізійного управління провела перевірку із цих питань в Головному управлінні освіти і науки облдержадміністрації. Заплановані кошти з обласного бюджету на оздоровлення дітей влітку поточного року в розмірі 3,2 млн грн. розподілено між санаторними школами, школами-інтернатами, дитячими будинками. Перед прокурорами районів було поставлено завдання перевірити фактичне надходження коштів та їх цільове використання.
 
Прокурор Придніпровського району м. Черкаси встановив, що станом на 27 липня 2010 р. Черкаською санаторною школою-ін-тернатом на оздоровлення дітей не використано 12 тис. грн. із запланованих 55,4 тис. грн. Крім того, адміністрація закладу з липня 2010 р. питанням отримання путівок не займалась, чим порушила права дітей пільгових категорій на оздоровлення. Прокурор району вніс припис з вимогою негайного використання бюджетних коштів на оздоровлення дітей інтернату.

Вернуться назад