DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Додаткова відпустка як постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Додаткова відпустка як постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи


14 февраля 2011. Разместил: Ansin
altЯк педагогічний працівник я маю право на основну відпустку 56 календарних днів. Чи маю я право на додаткову відпустку як постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи (2 категорія)?
 
Згідно зі ч. 6 ст. 6 Закону України «Про відпустки» керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
 
Відповідно до п. 22 ст. 20 та п.1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі — Закон) особи, віднесені до категорій 1 та 2 постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, набирають право на використання чергової відпустки в зручний для них час, а також на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати — 14 робочих днів на рік.
 
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про відпустки» тривалість відпусток, яка визначається Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України, незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.
 
Отже, громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати — 16 календарних днів на рік. Ця відпустка визначена Законом як пільга, що поширюється на всіх громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (ст. 19 Закону), і не належить до виду щорічних, визначених п.1 ст. 4 Закону України «Про відпустки», на неї не поширюються норми Закону, передбачені для щорічних відпусток.
 
Згідно з ч. З ст. 10 зазначеного вище Закону України встановлено обмеження щодо тривалості саме щорічних основної та додаткових відпусток (не можуть перевищувати 59 календарних днів).
 
Тому встановлене обмеження щодо тривалості щорічних відпусток не поширюється на додаткову відпустку, передбачену статтями 20 і 21 Закону.
 

Вернуться назад