DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Договір с ЖЕКом

Договір с ЖЕКом


1 апреля 2011. Разместил: Ansin
altМені запропонували укласти договір із ЖЕКом про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, з утримання будинку та прибудинкової території Якими законодавчими актами це передбачено?
 
Згідно із Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р., централізоване опалення — це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.
 
Взаємовідносини між споживачем та виконавцем житлово-комунальних послуг регулюються договорами, укладеними згідно з Типовим договором про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 р., та Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р.
 
Порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам цих Типових договорів та вимогам законодавства (ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
 
У п. 2 цих Типових договорів визначаються суб'єкти користування послугами: власник (наймач, орендар) житлового приміщення (квартири) та члени його сім'ї (кількість осіб), у п. З — характеристика об'єкта надання послуг: визначається опалювальна площа (об'єм) квартири (будинку садибного типу), у п. 4 — характеристика засобів обліку води і теплової енергії (за наявності). При підписанні договору зазначаються адреси і підписи сторін.
 
Тому виконавець має право для визначення достовірності даних, які записуються в договорі, вимагати від споживача для ознайомлення тільки ті документи, що підтверджують ці дані. На підставі підписаного сторонами договору виконавець відкриває особовий рахунок.
 
Споживач, у свою чергу, має право вимагати від виконавця для ознайомлення документи, які підтверджують спроможність виконавця виконувати взяті на себе обов'язки згідно з договором, що укладається.
 
Ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено повноваження органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг. До них належать, зокрема, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону; забезпечення населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості; здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг тощо.
 

Вернуться назад