DataLife Engine 9.2 > Показательное дело > Про стягнення збитків, заподіяних самовільним використанням земельної ділянки

Про стягнення збитків, заподіяних самовільним використанням земельної ділянки


7 июля 2011. Разместил: Ansin
altСправа № 2-1793/2009
 
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
 
10 червня 2009 року Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі:
 
головуючого — Дідовця В, А., при секретарі — Небліенко О. В.,
 
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом прокурора Червоно-заводського району міста Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1, 3-тя особа Управління з контролю за використанням та охороною земель у Харківській області про стягнення збитків, заподіяних самовільним використанням земельної ділянки, суд — ВСТАНОВИВ:
 
Позивач звернувся до суду з позовом, посилаючись на те, що ним проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства і виявлено, що згідно з актом обстеження земельної ділянки головного спеціаліста відділу самоврядного контролю за використанням та охороною земель управління земельних відносин Харківської міської ради від 30.10.2008 р., земельна ділянка площею 0,0107 га за адресою вул. Макіївська, № З, у м. Харкові, використовується відповідачем для експлуатації та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. У порушення ст. 125, 126 ЗК відповідач зайняв та використовує земельну ділянку до встановлення її меж у натурі, одержання документа, що посвідчує право на неї та державної реєстрації, у зв'язку з чим просять суд стягнути з відповідача 1859,94 грн. — шкоду заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.
 
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала і просила його задовольнити.
 
Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення.
 
3-тя особа у судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.
 
Суд вислухав пояснения сторін, перевірив матеріали справи, вважає позов обгрунтованим та таким, то підлягає задоволенню.
 
Матеріалами справи встановлено, що позивачем була проведена перевірка дотримання вимог земельного і було встановлено, то згідно з актом обстеження земельної ділянки головного спеціаліста відділу самоврядного контролю за використанням та охороною земель управління земельних відносин Харківської міської ради від 30.10.2008 р., земельна ділянка площею 0,0107 га за адресою вул. Макіївська, № 3, у м. Харкові, використовується відповідачем для експлуатації та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. У порушення ст. 125, 126 ЗК відповідач зайняв та використовує земельну ділянку до встановлення її меж у натурі, одержання документа, що посвідчує право на неї та державної реєстрації.
 
Відповідно до ст. 1 Закону «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельних ділянок — це будь-які дії особи, які свідчать про фактичне використання не наданої їй земельної ділянки чи намір використовувати земельну ділянку до встановлення її меж у натурі (на місцевості), до одержання документа, що посвідчує право на неї, та до його державної реєстрації.
 
Відповідно до ст. 2 Закону «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю сплачується у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
 
Згідно зі ст. 21 Закону «Про плату за землю» річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою за розмір земельного податку, що встановлюється Законом «Про плату за землю».
 
Відповідно до ст. 22 ЦК особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного нрава мас право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.
 
Згідно з розрахунком розміру шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки грн. ОСОБА_1 розмір заподіяної школи становить 1859,94 грн. і ця сума підлягає стягненню з відповідача на користь держави в особі Харківської міської ради.
 
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 10, 11. 60. 130, 174, 209, 212, ЦПК, ст. 125 - 126 ЗК. ст. 21, 22 Закону «Про плату за землю», суд, — ВИРІШИВ: Позовну заяву — задовольнити.
 
Стягнути з ОСОБА_1 збитки заподіяні самовільним використанням земельної ділянки у розмірі 1859,94 (одна тисяча вісімсот п'ятдесят дев'ять) грн. на розрахунковий рахунок 33119331700011 в УДК у Червонозаводському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134627, банк ГУДК у Харківській області.
 
Суддя — В. А. Дідовець

Вернуться назад