DataLife Engine 9.2 > Актуально > Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання журналістській діяльності

Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання журналістській діяльності


7 июня 2009. Разместил: admincat
alt За дорученням прокуратури області прокуратурою м. Одеси проведено перевірку  за зверненням депутата Одеської міської ради, директора ТОВ ТРК «Град» Балінова А.К. щодо факту перешкоджання професійної діяльності журналістів вказаної телерадіокомпанії.
У ході перевірки встановлено, що 30 січня 2009 р. кореспондент ТОВ ТРК «Град» Басюк Ю.О. та оператор Весілик Ю.В. згідно з завданням головного редактора на Думській площі у м. Одесі, виконуючи свої професійні обов’язки, проводили відеозйомку осіб, які входили та виходили із будівлі Одеської міської ради.
Приблизно о 13.00 того ж дня до кореспондента й оператора підійшов невстановлений дослідчою перевіркою чоловік, котрий з метою перешкоджання журналістській діяльності, не представляючись, хто він є, застосував фізичну силу, вихопив із рук оператора відеокамеру, при  цьому пошкодивши її, та заволодів відеокасетою з відзнятим журналістами відео- матеріалом. Такими діями невідомий зірвав виконання журналістами редакційного завдання.
У подальшому місцезнаходження відеокасети так і не було виявлено.
Прокуратура вбачає у діях невстановленої особи ознаки злочину, тому 11 лютого 2009 р. згідно з вищенаведеним прокуратурою м. Одеси порушено кримінальну справу за фактом перешкоджання законної професійної діяльності журналістів за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України. Слідство триває.
 
Прес-служба прокуратури Одеської області 
 
Скажіть на милість, в нас є добросовісні прокурорські робітники, чому ж при явних ситуаціях у 2008 р. порушення прав журналістів не було жодної кримінальної справи заведено? Питання залишається риторичним.

Вернуться назад