DataLife Engine 9.2 > Новости > Невиправдані очікування кандидатів

Невиправдані очікування кандидатів


21 декабря 2011. Разместил: Ansin
altХристина ПОШЕЛЮЖНА «Судовий випуск»
 
Неприємним сюрпризом для кандидатів на посади суддів уперше, які подали заяви на заміщення вакантних посад суддів у п'ять судів, стало останнє рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) від 19 вересня ц. р. про оголошення нового конкурсу в місцеві суди загальної юрисдикції вже всіх областей України (а не, як було раніше. Вінницької. Донецької, Луганської та Харківської областей), згідно з яким заяву на заміщення вакантної посади можна подавати лише в один суд.
 
Причина таких оригінальних ходів ВККС криється у діяльності Вищої ради юстиції (ВРЮ), а саме: розгляді вісімнадцяти скарг кандидатів на результати кваліфікаційного екзамену, рейтинг кандидатів. Як наслідок, ВРЮ рекомендувала ВККС проаналізувати тестові завдання, виключити питання, які вимагають більш ніж одну правильну відповідь, розробити критерії і методику оцінки практичного завдання, передбачити в рамках екзамену оцінку особистих і моральних якостей кандидатів.
 
Викликає певні сумніви і правомірність створення екзаменаційних комісій, перед якими кандидати складали практичне завдання під час кваліфікаційного екзамену і в складі яких були член ВККС, науковець і суддя, бо пунктом 4 частини 1 статті 66 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що кандидати на посаду судді складають екзамен перед ВККС, а право делегувати ці повноваження нічим не передбачене.
 
Поки ВРЮ розмірковує над тим, задовольняти заяви кандидатів чи ні, ВККС 6 вересня ц. р. (саме на що дату було оголошено проведення конкурсу на заміщення вакантних посад суддів у чотирьох областях) зняла питання про проведення конкурсу з розгляду до вирішення ВРЮ скарг по суті
 
Однак конкурс не був відкладений на невизначений термін, а просто оголошений новий — 28 жовтня ц. р. Чи завадить щось і цього разу його проведенню — покаже час, а поки кандидатам, які з 1 по 26 серпня 2011 року подали заяви про участь у конкурсі, дозволено відкликати раніше подані заяви та надано право участі в конкурсі, оголошеному 19 вересня. Якщо вони не відкличуть своїх заяв, то вважатимуться такими, що виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади лише в тих судах, які кандидатами визначені судами першого пріоритету й черговості.

Вернуться назад