DataLife Engine 9.2 > Правовой ликбез > Забудова. Що робити, якщо будують у вашому дворі. Порядок дій.

Забудова. Що робити, якщо будують у вашому дворі. Порядок дій.


3 января 2012. Разместил: Ansin
altРекомендуємо наступний порядок дій у ситуації, коли ви прокинулись і побачили початок будівництва на подвір’ї вашого будинку.

           В першу чергу, знайдіть відповідальну особу на будівельному майданчику та попросіть показати вам документи, що дають право здійснювати забудову загалом та саме у цьому місці.

           Такими документами є

- правовстановлюючі документи на правокористування земельної ділянкою;
- дозвіл на будівництво;
- дозвіл на виконання будівельних робіт.

           Без таких документів жодна особа не має права розпочинати будівельні роботи.

           Вам, звичайно ж, можуть відмовити у представленні таких документів, дійсно маючи право не показувати документів, що стосуються господарською діяльності будівельника, не уповноваженим на те особам.

           У такому випадку слід викликати представників правоохоронних органів - міліцію, яка, в силу покладених на неї ст. 10 Закону України «Про міліцію» обов’язків, здійснює охорону правопорядку.

           Працівники міліції мають право витребувати для ознайомлення дозвільні документи на будівництво та, у випадку відсутності таких документів, зупинити будівельні роботи, а також затримати осіб до з’ясування обставин.

           До документів, що дають право користування земельною ділянкою, відносяться державний акт на право власності на землю (на право постійного користування землею) або ж договір оренди землі. При огляді цих документів слід особливу увагу звертати на цільове призначення земельної ділянки.

           Відповідно до ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій», у разі прийняття сільською, селищною чи міською радою рішення про надання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності для розміщення об’єкта містобудування в порядку, визначеному земельним законодавством, зазначене рішення одночасно є дозволом на будівництво цього об’єкта.

           Враховуючи це положення закону, вам слід вимагати або ж рішення про надання земельної ділянки, або ж дозвіл на будівництво.

           Третім документом, який дає право на забудову території, є дозвіл на виконання будівельних робіт.

           Відповідно до ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій», здійснення будівельних робіт на об’єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.

Iнформація про дозвіл на виконання будівельних робіт, а також відомості про замовника та підрядчиків будівельних робіт надаються на відповідному стенді, який встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці.

Отож, відсутність якогось із трьох перелічених вище документів свідчить про незаконність здійснюваної ним забудови.

У такому разі необхідно звертатися до правоохоронних органів із повідомленням про вчинення злочину, передбаченого ст. 197-1 Кримінального кодексу України «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво». Протягом трьох днів, відповідно до ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України, ви повинні отримати відповідь на вашу заяву.

Якщо ж перелічені документи представником забудовника пред’явлені, але ви сумніваєтесь у їх достовірності чи у законності підстав їх видачі, слід звернутися до правоохоронних органів із зверненням про проведення відповідної перевірки, або ж до суду із позовом про скасування виданих документів на землю та на будівництво.
 
Антирейдер

Вернуться назад