DataLife Engine 9.2 > C места событий > Мантію на стіл! ВРЮ ініціюватиме подання про звільнення трьох суддів з посад за порушення присяги

Мантію на стіл! ВРЮ ініціюватиме подання про звільнення трьох суддів з посад за порушення присяги


29 февраля 2012. Разместил: Ansin
altНа засіданні 24 січня 2012 року Вища рада юстиції розглянула питання про звільнення суддів з посад за загальними та особливими обставинами. Зокрема, прийнято рішення про внесення подань про звільнення 10 суддів з посад за загальними обставинами, а саме: двох—у зв'язку із закінченням строку, на який їх було призначено, одного — у зв'язку з досягненням 65-річ-ного віку, семи - у відставку.
 
На розгляд ВРЮ також було винесено 21 пропозицію членів Вищої ради юстиції щодо звільнення 34 суддів з посад за порушення присяги, а також три рекомендації кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Запорізького апеляційного округу від 23 січня 2009 року.
 
Вищою радою юстиції прийнято рішення про внесення подання про звільнення з посад за порушення присяги суддів Генічеського районного суду Херсонської області Юрія Стребкова, Олександра Шкіндера та Олександра Волвенка. Рішення було прийнято за результатами перевірки відомостей, викладених у вказаних рекомендаціях кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Запорізького апеляційного округу, які, втім, рішенням ВРЮ були скасовані через процедурні порушення.
 
Ще 13 пропозицій членів ВРЮ щодо внесення подань про звільнення 25 суддів з посад за порушення присяги відхилено. Затверджено матеріали 11 перевірок з висновком про відсутність підстав для звільнення 45 суддів з посад за порушення присяги.
 
Окрім того, за повідомленням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 29 грудня 2011 року прийнято рішення внести подання про звільнення Віктора Кіяшка з посади судді господарського суду Сумської області у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього.
 
***
 
У свою чергу на засіданні Віщої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 24 січня 2012 року, за результатами розгляду постанови Генерального прокурора було прийнято рішення відсторонити від займаної посади ще трьох суддів. Так, у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності відсторонені від посади:
 
суддя Авдіївського міського суду Донецької області Олена Панченко, суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Світлана Поліщук та суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Василь Ковалюх.
 

Вернуться назад