DataLife Engine 9.2 > Правовой ликбез > Хто не встиг, той ще не запізнився

Хто не встиг, той ще не запізнився


1 марта 2012. Разместил: Ansin
altНезважаючи на факт пропуску підприємством строку для пред'явлення до виконання рішення господарського суду, в боржника не зникає обов'язок з виконання рішення суду в добровільному порядку
 
Тим більше, що склади злочинів, передбачені частиною І і частково частиною 2 статті 312 КК України, с формальними і вважаються закінченими з моменту невиконаним рішення, після того як таке рішення надійшло до відповіданої особи і вона повинна була його виконати. З цього моменту злочин набуває триваючого характеру і продовжується до того часу, поки службова особа не буде примушена виконати рішення суду або це зробить інша службова особа, або особа.
 
При перешкоджанні виконанню судових рішень злочин вважається закінченим з моменту вчинення таких дій.
 
Також важливо розуміти в даному випадку, що суб'єктивний бік складів злочинів, передбачених частиною 1 та частиною 2 статті 382 КК України, за винятком такої кваліфікуючої ознаки, як настання наслідків у вигляді заподіяння суттєвої шкоди охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським або інтересам юридичних осіб, може бути виражена тільки в прямому умислі.
 
Умисел у даному випадку характеризується такими можливими обставинами:
 
1) суб'єкт злочину знав про існування рішення, яке підлягає виконанню, тобто отримав його безпосередньо в суді (під підпис), від особи, яка отримала це рішення в суді, тощо (залежить від конкретних обставин справи);
 
2) суб'єкт злочину знав про те, що рішення суду не виконується, бажав того, аби рішення не виконувалося, вчиняв діяння, спрямовані на невиконання рішення суду.
 
(Характеристика окремих елементів складу злочину, передбаченого статтею 382 КК України, надана за матеріалами Науково-практичного коментарю до Кримінального кодексу України за заг. ред. П. П. Андрушка, В. Г. Гончаренка, Є. В. Фесенка. — К.: Дакор, 2008. — 1428 с. ).
 
Залишилось з'ясувати, до кого потрібно звертатися у випадку наявності приводів та підстав для порушення кримінальної справи за статтею 382 КК України. Так, відповідно до частини 1 статті 112 Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України, у справах про злочини, передбачені статтею 382 КК України, досудове слідство провадиться слідчими прокуратури.
 
Отже, перспектива домогтися порушення кримінальної справи щодо осіб (службових осіб боржника підприємства, інших працівників цього боржника. інших службових осіб (залежно від конкретних обставин справи) за ознаками складу злочину, передбаченого статтею 382 КК України, шляхом подання відповідної заяви до прокуратури в порядку, передбаченому статтею 97 КПК України, є досить реальною.
 
У даному випадку потрібно виходити з того, що, відповідно до частини 2 статті 330 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений, пред'являється вимога про виконання такого обов'язку в будь-який час; і обов'язок має бути виконаний у семиденний строк від дня пред'явлення такої вимоги. Крім того, відповідно до частини 2 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження», в постанові про відкриття виконавчого провадження державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів.

Вернуться назад