DataLife Engine 9.2 > Власть ONLINE > Органами прокуратури області постійно проводиться робота з питань додержання вимог земельного законодавства суб’єктами господарювання

Органами прокуратури області постійно проводиться робота з питань додержання вимог земельного законодавства суб’єктами господарювання


19 марта 2012. Разместил: Ansin

altОрганами прокуратури області організовані перевірки додержання вимог земельного законодавства суб’єктами господарювання при розробці документації із землеустрою.

При проведенні перевірки з цих питань у діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Теоленд», кількох фізичних осіб підприємців Чугуївською міжрайонною прокуратурою виявлені грубі порушення наказу Держкомзему України «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт» від 5 серпня 2009 року.
 
Порушено також вимоги ст.8 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
 
У порушення вимог ст.118 Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій» зазначеними суб’єктами господарювання не додержуються терміни, передбачені договором, щодо виготовлення документації із землеустрою, припускаються помилки при  виготовленні документації, що в свою чергу призводить до повернення на доопрацювання документації, затягування її виготовлення та є наслідком надходження обґрунтованих звернень і скарг громадян.
 
З метою усунення виявлених порушень Харківським міжрайонним прокурором цим суб’єктам господарювання внесені відповідні подання.
 
Аналогічні порушення встановлені прокуратурою Жовтневого району м. Харкова у діяльності ТОВ «Комтехгео». Для їх усунення внесено припис.
 
Харківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою при проведенні перевірки в діяльності ТОВ Торговий дім «Агронорм» встановлені факти виготовлення документації із землеустрою, яка суперечить вимогам земельного законодавства. Зокрема, це стосується документації на земельні ділянки, що перебувають у постійному користуванні Данилівського дослідного держлісгоспу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації.
 
У подальшому цю документацію було погоджено і шести громадянам незаконно передано у власність земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею 12 гектарів вартістю понад 1,9 млн. грн.
 
За фактом неналежного виконання службових обов’язків службовими особами цього товариства при виготовленні документації із землеустрою Харківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою 12 грудня порушено кримінальну справу за ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України.
 
У справі ведеться досудове слідство.
 
При перевірці цією прокуратурою діяльності ТОВ «Модулор» встановлено, що у штаті товариства відсутні працівники, які мають вищу освіту за спеціальністю. Товариство фактично не може здійснювати діяльність з виготовлення документації із землеустрою, у зв`язку з чим керівнику Головного управління Держкомзему у Харківській області внесено припис щодо вирішення питання про анулювання ліцензії ТОВ на проведення робіт із землеустрою.
 
Начальник відділу захисту інтересів
громадян і держави у сфері земельних відносин
прокуратури Харківської області
радник юстиції                                                                    Олександр Мельник

Вернуться назад