DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Порядок розгляду та вирішення земельних спорів

Порядок розгляду та вирішення земельних спорів


28 марта 2012. Разместил: Ansin
altЯкий порядок розгляду та вирішення земельних спорів?
 
Відповідно до частини першої статті 158 Земельного кодексу України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
 
Виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.
 
Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.
 
Як зазначає частина п'ята згаданої норми Земельного кодексу, в разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів спір вирішується судом.
 
Порядок розгляду земельних спорів органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів визначено положеннями статті 159 Земельного кодексу.
 
Згідно з чинним Земельним кодексом земельні спори розглядаються на сесіях рад чи засіданнях їх виконавчих органів з викликом сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору.
 
Законодавчо порядок підготовки справи до розгляду земельних спорів не визначений і не врегульований.
 
Відповідно до частини четвертої статті 159 Земельного кодексу в рішенні органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів визначається порядок його виконання. Рішення щодо розгляду земельного спору передається сторонам у 5-денний строк з часу його прийняття.
 
При цьому законодавством не закріплені необхідні атрибути рішення щодо земельного спору.

Вернуться назад