DataLife Engine 9.2 > В зоне особого внимания > Припинено протиправну діяльність голови одного з районних судів Харківської області

Припинено протиправну діяльність голови одного з районних судів Харківської області


20 июня 2009. Разместил: admincat

alt Службою безпеки України спільно з прокуратурою Харківської області припинено протиправну діяльність голови одного з районних судів Харківської області, який зловживаючи своїм службовим становищем, здійснював корупційну діяльність, пов'язану з отриманням хабарів за винесення судових рішень на користь зацікавлених осіб.

Наприкінці квітня до СБУ з заявою звернувся мешканець Харківської області, який повідомив, що голова одного з районних судів Харківської області вимагає у нього гроші в розмірі 3000 доларів США за винесення вироку, не пов'язаного з позбавленням волі. Два місяці тому голова суду розглядав кримінальну справу щодо обвинувачення заявника у зловживанні службовим становищем, службовому підробленні та виніс більш м'який вирок.

У ході перевірки цієї інформації співробітники СБУ отримали незаперечні докази протиправної діяльності посадової особи, задокументувавши факт передачі першої частини хабара - 180 доларів США та 900 гривень.

18 травня цього року співробітниками Управління СБУ суддю затримано "на гарячому" у власному автомобілі, безпосередньо після отримання ним іншої частини грошей від заявника: 800 доларів США та 3000 гривень.

За матеріалами СБУ прокуратурою Харківської області стосовно голови суду було порушено кримінальну справу за ч.2 ст.368 Кримінального кодексу України (отримання хабара, поєднане з вимаганням хабара).

Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи відносно голови районного суду за другим фактом отримання хабара.

Прес-центр СБ України


Вернуться назад