DataLife Engine 9.2 > Специальный повод > Прокуратурою Верхньодніпровського району проводилась перевірка за фактами неналежного розгляду запиту з надання публічної інформації посадовими особами Дніпровокам'янської сільської ради

Прокуратурою Верхньодніпровського району проводилась перевірка за фактами неналежного розгляду запиту з надання публічної інформації посадовими особами Дніпровокам'янської сільської ради


19 февраля 2013. Разместил: Ansin
altПрокуратурою Верхньодніпровського району проводилась перевірка за фактами, викладеними у Вашому звернення з питань неналежного розгляду запиту з надання публічної інформації посадовими особами Дніпровокам'янської сільської ради щодо наявності вільних земельних ділянок на території громади.
 
Відповідно до абзацу другого п. 5 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» до моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації або відповідний місцевий орган виконавчої влади зобов'язані надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність, земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову.
 
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації. Як встановлено перевіркою відповідь, що була підготовлена на інформаційний запит Харківського обласного благодійного фонду «Робін Гуд» є не точною та не повною, оскільки відповідно до ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень органів місцевого самоврядування належить організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою, здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою. А також у відповіді зазначено необхідність пояснень щодо цілей використання зазначеної інформації, що є порушенням вимог ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якої запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
 
За результатами зазначеної перевірки 30. 08. 2012 року на адресу Дніпровокам'янської сільської ради було внесено подання про усунення недоліків та порушень вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», причин цих порушень і умов, що їм сприяють.
 
На виконання зазначеного подання розпорядженням голови сільської ради від 10. 09. 2012 року № 18 за неналежне виконання наданих повноважень щодо виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідальну особу Нор В. В. та спеціаліста з питань регулювання земельних відносин Єжовій Т. Г. попереджено про неповну посадову відповідність.
 
Додатково повідомляю, 12. 09. 2012 року за № 275/02-12 на Ваш інформаційний запит від 15. 12. 11р. № 1398 щодо наявності вільних земельних ділянок на території Дніпровокам'янської сільської ради, згідно форми 6-ЗЕМ, станом на 01. 01. 2012 року, було повторно надано відповідь (копія відповіді додається).
 
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» прийняте рішення Ви маєте право оскаржити вищестоящому прокурору або до суду.
 
Про це листом № 71с-вих12 від 18.09.2012 р. повідомив МГ Адвокат Консалтінг Прокурор Верхньодніпровського району радник юстиції Р. В. КОМНАТНИЙ
 
altalt
 
 

Вернуться назад