DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Іспити в ДАІ

Іспити в ДАІ


2 июля 2009. Разместил: admincat
altЗгідно з Правилами дорожнього руху України особа, яка навчається водіння транспортного засобу, зобов'язана знати і виконувати вимоги правил та не мати при цьому медичних протипоказань. Зокрема, особа, яка навчає водіння в індивідуальному порядку, повинна мати стаж водія не менше трьох років і посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а також відповідну медичну довідку. Ця особа також несе відповідальність як водій.
Початкове навчання водіння транспортного засобу має проводитися на закритих майданчиках, автодромах або в місцях, де відсутні інші учасники дорожнього руху. Механічні транспортні засоби, на яких проводиться навчання, повинні мати розпізнавальні знаки «Учбовий транспортний засіб» відповідно до вимог цих Правил, а саме: рівносторонній трикутник білого кольору з вершиною догори і каймою червоного кольору, в який вписано літеру «У» чорного кольору (сторона — не менше 200 мм, ширина кайми — 1/10 цієї сторони). Знак розміщується спереду і ззаду на транспорт­них засобах, що використовуються для навчання водіння (допускається встановлення двостороннього знака на даху легкового автомобіля).
Відповідно до ст.15 Закону України «Про дорожній рух» № 3353-12 від 30 червня 1993 р. громадянин, який бажає отримати право на керування транспортним засобом, зобов'язаний пройти підготовку в обсязі, передбаченому програмою підготовки водіїв транспортних засобів відповідної категорії чи типу.
Підготовка та підвищення кваліфікації водіїв здійснюються в навчальних закладах незалежно від форм власності та господарювання, що отримали ліцензію на цю діяльність.
Якщо громадянин з поважних причин (режим роботи, сімейні обставини тощо) не може відвідувати заняття з підготовки або перепідготовки водіїв, начальник або заступник начальника реєстраційно-екзаменаційного підрозділу Державтоінспекції може допустити його до складання іспитів для отримання посвідчення на право керування транспортними засобами категорії А і В екстерном. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України № 340 від 8 травня 1993 р. «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами».
 

Вернуться назад