DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Розстрочення податкового зобов'язання

Розстрочення податкового зобов'язання


2 июля 2009. Разместил: admincat
altМені подарували будинок, що підлягає обкладанню податком з доходів фізичних осіб. Але я одразу не можу сплатити податок. Чи маю я право на розстрочення податкового зобов'язання?
Ст.14 Закону України «Про порядок погашення зобов'я­зань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі — Закон) визначено порядок надання розстрочення податкових зобов'язань платникам податків.
Зокрема, розстроченням податкових зобов'язань є на­дання платнику податків бюджетного кредиту на основну суму його податкових зобов'язань без урахування сум пені під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеної згідно з п.16.4 ст.16 Закону. Розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані на неї проценти погашаються рівними частками, починаючи з податкового періоду, наступного за періодом надання такого кредиту.
Підставою для розстрочення податкових зобов'язань платника податків є надання ним достатніх доказів щодо існування загрози виникнення податкового боргу, а також економічного обгрунтування, яке свідчить про можливість пога­шення податкових зобов'язань та/або збільшення податко­вих надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом, провадженої таким платником податків.
Відповідно до ст.4 Закону платники податків, до яких належать також ! фізичні особи, мають самостійно обчислити суму податкового зобов'язання, яку зазначають у податковій декларації.
Тому фізична особа може звернутися до органу держав­ної податкової служби для отримання розстрочення подат­кових зобов'язань після того, як вказані податкові зобов'я­зання будуть визначені таким платником податків у податковій декларації, яка подається до відповідного податкового органу.
 

Вернуться назад