DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Поділ майна

Поділ майна


26 июня 2009. Разместил: admincat
altЧи маю я право  поділити майно з чоловіком без розірвання шлюбу?
Марина

Відповідно до Сімейного кодексу України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.
Майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.
Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.
До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у 3 роки, що обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.
В суді ви маєте доводити, що майно, яке підлягає поділу, придбано було вами за час шлюбу.

Вернуться назад