DataLife Engine 9.2 > Образцы исков и заявлений > АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ про визнання дій відповідача незаконними та скасування постанови (порушення вимог знаку "Обгін заборонено")

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ про визнання дій відповідача незаконними та скасування постанови (порушення вимог знаку "Обгін заборонено")


10 июня 2013. Разместил: Ansin
altСтаттею 19 (ч. 2) КАС встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
 
Статтею 288 КУпАП передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
 
"___" ______ 2012 року щодо мене, ____________, були складені протокол про адміністративне правопорушення серія ___ № ____________, та постанова серія ___ № ____________, якою мене притягнуто до адміністративної відповідальності.
 
В протоколі та постанові вказано, що " ___" ______ 2012 року о ___ год. ___хв. на автодорозі ______ ______км я керував автомобілем ____________ д/н ______та порушив вимоги дорожнього знаку 3. 25 "Обгін заборонено" Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) - порушення вимог дорожніх знаків.
 
Я не погоджуюсь з даною постановою, вважаю її такою, що складена безпідставно та необгрунтовано, а тому вона підлягає скасуванню з наступних підстав.
 
Так, відповідно до Правил дорожнього руху дорожній знак "Обгін заборонено" забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год. Отже, я інспекторові вказав, що обігнав транспортний засіб, що рухався менше 30 км/год., оскільки як я їхав за ним, мій спідометр показував близько 28 км/год. Не зважаючи на мої усні зауваження, не маючи жодних доказів того, що транспортний засіб, який я обігнав рухався зі швидкістю 30 км/год, чи більше інспектор ПІБ все ж склав протокол серія ___ № ______ та виніс постанову про адміністративне правопорушення серія ___ № ______ від " ___" ______ 2012 р.
 
Також я зазначав, що даного дорожнього знаку не бачив. Скоріш за все, хоча непевне я цього не знаю, даний дорожній знак знаходився праворуч на узбіччі, а в тому місці я якраз здійснював випередження великогабаритної вантажівки, тому надалі не міг знати про зону дії такого знаку. І в порушення встановлених вимог були відсутні вузька суцільна лінія, що забороняє в'їзд на неї, а також відсутні дублюючі знаки "Обгін заборонено" зліва на узбіччі чи над автодорогою.
 
Вищенаведене свідчить, що мною не було вчинено адміністративного правопорушення та незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП.
 
Прошу особливу увагу звернути суд на норму, встановлену ч. 2 статті 71 КАС, відповідно до якої в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
 
З даної норми, випливає, що постанова, яка оскаржена в судовому порядку, де інспектор — відповідач не з'явився до суду, жодним чином не повідомив суд, що заперечує проти позову, не довів правомірність свого рішення, має бути скасована як така, що визнається відповідачем.
 
Кодексом адміністративного судочинства встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ст. 99 КАС).
 
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 71, 99, 106 КАС України, 287, 288 КУпАП, визначення заборонного знаку 3. 25 "Обгін заборонено" Правил дорожнього руху України, ПРОШУ
 
 

Вернуться назад