DataLife Engine 9.2 > Образцы исков и заявлений > Про визнання дій відповідача незаконними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (проїзд перехрестя)

Про визнання дій відповідача незаконними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (проїзд перехрестя)


15 июня 2013. Разместил: Ansin
altАДМІНІСТРАТИВНИЙ позов про визнання дій відповідача незаконними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП (проїзд перехрестя)
 
" ___ " грудня 2012 року близько 20 год. 15 хв. я рухався власним автомобілем _______, державний реєстраційний номер _______ по вулиці В. Гетьмана в м. Києві.
 
Приблизно в цей час я був зупинений за перехрестям вул. Польової та вулиці В. Гетьмана (біля з/д вокзалу) інспектором ДПС ВДАІ _______ району в місті Києві, який представився, як прапорщик _______.
 
Як виявилось причиною зупинки, за словами інспектора, стало порушення мною, вимог пункту 10. 4 Правил дорожнього руху України при повороті праворуч на з'їзді з Індустріального шляхопроводу на вул. В. Гетьмана (біля 700 метрів позаду мого руху від міста зупинки), за що передбачена відповідальність згідно ч. 2 ст. 122 КУпАП.
 
На мої заперечення стосовно того, що я не вчиняв дій, які порушували б Правила дорожнього руху України, а рухався відповідно до цих Правил, інспектор зажадав надання посвідчення водія, реєстраційні документи на автомобіль, та страховий поліс, після чого повернувся до свого службового автомобіля та в ньому склав протокол _______ про адміністративне правопорушення від _______. 2012 року. Протокол _______ від_ _______ 2012 року мене було надано на підпис після його складання та підписання інспектором. Коли я почав писати зауваження про незгоду з висновками інспектора, про те, що Правил дорожнього руху України я не порушував, поставив прочерки у не заповнених графах та заповнив графи, у яких повинні бути записані свідки, словом "немає", інспектор висловів своє обурення та сказав, то я повинен покаятися й визнати провину Я ще раз заявив інспектору, що будь - яких порушень Правил дорожнього руху України і мого боку не було і попросив надати мені копію протоколу На моє прохання копію протоколу _______ про адміністративне правопорушення від _______ 2012 року інспектор мені не надав.
 
В подальшому врахувавши свої думки достатніми для визначення наявності обставин, які свідчать про вчинення мною правопорушеним передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП інспектор ДПС ВДАІ _______ району в місті Києві ні прапорщик _______ прийняв рішення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 грн., та виніс постанову _______ по справі про адміністративне правопорушення від _______ 2012 року (копія додається).
 
Вважаю, що притягнення мене до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП є незаконним, необгрунтованим, недоведеним з наступних причин:
 
1), я не порушував Правші дорожнього руху України, рухаючись про вул. Борщагівський, Індустріальному шляхопроводу, вул. В. Гетьмана. Повороти праворуч з вул. Борщагівській на Індустріальний шляхопровід, та з Індустріального шляхопроводу на В. Гетьмана виконував відповідно до Правил дорожнього руху України;
 
2). ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі цю адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами.
 
Разом з тим, положення даної статті вказує на те, що належними доказами можуть бути також показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
 
Вважаю, що суб'єктивна думка, припущення та бажання інспектор ДПС ВДАІ _______ району в місті Києві прапорщика _______ скласти протокол для "статистики", "звітності" або "галочки" не є законною підставою, не може бути достовірним та належним доказом, на якому ґрунтується висновок про вчинення мною адміністративного правопорушення;
 
3). у ст. 254 КУпАП зазначено, що протокол про адміністративне правопорушення складається в разі його вчинення, але оскільки адміністративного правопорушення не було (не було пред'явлено жодного доказу крім безпідставних звинувачень, "правопорушення" не зафіксовано належним чином, як того вимагає чинне законодавство, з врахуванням допущених порушень під час складання протоколу, він не може бути належним доказом моєї вини, і за таких обставин відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не могло бути бути розпочато у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення; 
 
4). п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року N 14 Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КоАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
 
5). ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
 
Враховуючі вищевикладене вважаю, що постанова № _______ по справі про адміністративне правопорушення від _______ 2012 року прийнята з порушеннями моїх прав та чинного законодавства, є обґрунтованою, та незаконною та підлягає скасуванню.
 
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 7, 276, 287, 288, 289, п. З ст. 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 2, 6-11, 18, 19, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, ПРОШУ:

Вернуться назад