DataLife Engine 9.2 > Показательное дело > Про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення (керування ТЗ в стані алкогольного сп'яніння - відсутність ознак сп'яніння)

Про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення (керування ТЗ в стані алкогольного сп'яніння - відсутність ознак сп'яніння)


19 июня 2013. Разместил: Ansin
altСправа №3-5417/11
 
ПОСТАНОВА
 
Суд, розглянувши справу №3-5417/11 стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, мешканця АДРЕСА_1 з протоколом серії ВО1 №140317 від 7 вересня 2011 року про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
 
встановив:
 
З протоколу серії ВО1 №140317 від 7 вересня 2011 року про вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 7. 09. 2011 року в 21 год. 30 хв. у м. Ланівці по вул. Тернопільська Тернопільської області їхав за кермом автомобіля "НONDА"р. н. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, тобто порушив вимоги п. 2. 9 Правил дорожнього руху.
 
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в тому, що він керував автомобілем у стані алкогольного сп'яніння не визнав. Він пояснив, що алкогольних напоїв не вживав. Інспектор не пояснив йому причини зупинки і не пропонував пройти огляд щодо визначення стану сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів на місці зупинки транспортного засобу. Також, він у протоколі не вказав будь-яких ознак, із-за яких підозрював його у сп'янінні, а лише наказав їхати на медичне обстеження. У нього не було підстав для направлення його для проходження медичного огляду. Крім цього, при обстеженні не визначено, який вміст алкоголю у нього в крові та чи він перевищує допустиму норму, яка може бути в організмі від продуктів харчування.
 
Відповідно до ст. 266 КУпАП для проведення огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу в закладах охорони здоров'я може бути лише дві підстави:
 
у разі незгоди водія на проведення огляду на стан сп'яніння працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів;
у разі незгоди водія з результатами огляду проведеного працівником міліції.
 
Згідно з п. 2. 12 Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкоголю, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за №931/16947 від 6 жовтня 2009 року у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані алкогольного сп'яніння, згідно з ознаками визначеними у п. 1. 4 (п. 1. 3) розділу 1 цієї Інструкції:
 
запах алкоголю з порожнини рота,
порушення координації рухів,
порушення мови,
виражене тремтіння пальців рук,
різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя,
поведінка, що не відповідає обстановці,
звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло,
сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови,
почервоніння обличчя або неприродна блідість,
 
уповноважена особа Державтоінспекції МВС направляє водія до найближчого закладу охорони здоров'я.
 
Проте, у протоколі не зазначено жодної з цих ознак.
 
З висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №76 від 7 вересня 2011 року вбачається, що ОСОБА_1 направлений на огляд інспектором ОРД ВДАІ Лановецького району Бельмою Г. В., який склав протокол. У цьому висновку вказано, що ОСОБА_1 7. 09. 2011 року станом на 22 год. 15 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння.
 
На підставі пунктів 3. 15, 3. 16 розділу-3 Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкоголю, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за №931/16947 від 6 жовтня 2009 року за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного обстеження. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції видається лише на підставі акта медичного огляду.
 
Однак, доказів того, що такий акт було складено немає. У висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №76 від 7 вересня 2011 року не зазначено, що він складений на підставі акта медичного огляду.
 
На підставі п. 3. 22 Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкоголю, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за №931/16947 від 6 жовтня 2009 року висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.
 
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності, якщо вона керувала транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
 
За наведених обставин немає підстав вважати, що ОСОБА_1 7. 09. 2011 року в 21 год. 30 хв. у м. Ланівці по вул. тернопільська Тернопільської області їхав за кермом автомобіля "HONDA" р. н. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, тобто порушив вимоги п. 2. 9 Правил дорожнього руху, оскільки відсутні належні докази його вини.
 
Згідно з ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
 
Отже, адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 необхідно закрити.
 
Керуючись статтями 9, 130, 246- 249, 251, 252, 276 -280, 283 -285, 287-290, 294 КУпАП, -
 
постановив:
 
Закрити провадження в адміністративній справі стосовно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Вернуться назад