DataLife Engine 9.2 > Власть ONLINE > Прес-конференція „Про результати перевірок додержання вимог законодавства в сфері охорони надр”

Прес-конференція „Про результати перевірок додержання вимог законодавства в сфері охорони надр”


3 июля 2009. Разместил: editor
altПитання додержання законодавства у сфері охорони надр є актуальними для нашої області. Органами прокуратури області систематично проводяться перевірки в діяльності органів державного контролю та суб’єктів господарювання з питань додержання законодавства про надра та з питань регулювання відносин на ринку природного газу.

Так, за результатами перевірок у першому кварталі 2009 року органами прокуратури області в сфері охорони надр порушено 5 кримінальних справ.

У лютому поточного року прокурором Баглійського району м. Дніпродзержинська за ч.1 ст.366 (службове підроблення) та ч.1 ст.202 КК України (порушення порядку зайняття господарською діяльністю) кримінальна справа проти службових осіб ТОВ НВП «Екологія-Дніпро 2000». Які на підставі підроблених документів отримали у 2002 році в Міністерстві екології та природних ресурсів України ліцензію на користування надрами та використовуючи її протягом 2005-2006 років здійснили незаконне видобування залізовмісних шламів у розмірі 999,5 тисяч тон. Ці корисні копалини вони у подальшому реалізували та отримали прибуток на суму 12,3 млн. грн..

Новомосковським міжрайонним прокурором 27 лютого 2009 року за ч.1 ст.202 КК України порушено кримінальну справу відносно службових осіб ВАТ „Губинський цукровий завод”, які з 2006 року незаконно без отримання ліцензії на користування надрами здійснювали видобування корисних копалин із родовищ, що мають загальнодержавне значення та отримали прибуток у розмірі понад 300 тис. грн..

Криворізькою міжрайонною природоохоронною прокуратурою у січні поточного року порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та за ч. 1 ст. 240 КК України (порушення правил охорони надр) відносно службових осіб ТОВ „Восток-Руда”, які з 2007 року незаконно здійснювали видобування залізної руди у розмірі 444,7 тис. тон без отримання ліцензії на видобування корисних копалин загальнодержавного значення, які у подальшому реалізували її на суму 40,3 млн. грн.

Крім того, протягом першого кварталу 2009 року за документами прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 17 посадових осіб, до бюджету відшкодовано 5,6 млн. грн.

Серед виявлених порушень найбільш розповсюджені - використання земель без зміни їх цільового призначення, розташування свердловин на самовільно зайнятих землях, використання земель без правовстановлюючих на них документів, видобування води із артезіанських свердловин без ліцензії, тощо.

Наприклад, прокурором Магдалинівського району проведено перевірку законності використання земельних ділянок НГВУ «Полтаванафтогаз» ВАТ «Укрнафта» встановлено, що деякі свердловини, які розташовані на площах, вказаних у державних актах, на право постійного користування землею не значаться, а розташовані на самовільно зайнятих землях державної та приватної власності. На момент перевірки правовстановлюючі документи на земельні ділянки під вказаними свердловинами відсутні, що є порушенням Земельного кодексу України.

За результатами перевірки керівнику НГВУ «Полтаванафтогаз» прокурором району внесено подання про усунення порушень вимог земельного законодавства та про притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.

Перевіркою, проведеною прокуратурою міста Дніпропетровська на МКП „Дніпропетровський електротранспорт” виявлені порушення Водного кодексу України, де проводився видобуток води із артезіанської свердловини на базі відпочинку в с. Орловщина Новомосковського району без наявності відповідного дозволу.

Аналогічний факт виявлено і в діяльності ВАТ „Дніпропетровський стрілочний завод”, який без відповідних дозволів на своїй території здійснює видобування води для виробничо-технічних цілей із 8 артезіанських свердловин.

За результатами перевірок по всім виявленим порушенням прокурором міста Дніпропетровська внесенні подання про усунення виявлених порушень.

Перевіркою проведеною Дніпропетровською міжрайонною природоохоронною прокуратурою на підприємстві Газопромислове управління «Харківгазвидобування» в особі виробничого підрозділу Перещепинського нафтогазового промислу встановлено, що підприємство на підставі спеціального дозволу видобуває природний газ в Новомосковському районі з Богатойського та Перещепинського родовищ. Деякі його свердловини розташовані на приватних землях сільськогосподарського призначення, та в порушення вимог Земельного кодексу України без зміни їх цільового призначення використовуються на підставі угод на користування земельною ділянкою.

За вказаними фактами Дніпропетровським міжрайонним природоохоронним прокурором підготовлені дві позовні заяви про визнання недійсними вищезгаданих угод про надання земельних ділянок для обслуговування свердловин ГПУ «Харківгазвидобування».

Прес-конференцію проводив начальник відділу прокуратури області Біленко Олександр Анатолійович.

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

Вернуться назад