DataLife Engine 9.2 > Актуально > У Харкові продовжується незаконна роздача міської землі - Олександр Каряка (прес-конференція, ФОТО+ВІДЕО)

У Харкові продовжується незаконна роздача міської землі - Олександр Каряка (прес-конференція, ФОТО+ВІДЕО)


9 июля 2009. Разместил: editor
altПро це 7 липня під час прес-конференції у прес-центрі “Майдан Свободи” повідомив харківський правозахисник Олександр Каряка. Він вважає, що в даний час Харківська міська рада не має права продавати або віддавати в оренду земельні ділянки несільськогосподарського призначення, оскільки згідно із Земельним Кодексом України це може відбуватися тільки через аукціон. Також Земельним Кодексом передбачено, що порядок проведення земельних аукціонів встановлюється Законом, який на даний час не ухвалений. І це ще одне підтвердження того, - говорить О.Каряка,- що відчуження землі, яке відбувається без публічних і відкритих торгів є незаконним.

О.Каряка навів ряд фактів передачі в оренду та продажу Харківською міською радою землі, яке відбулося в обхід аукціонів. Зокрема, на останній, 33-й сесії міської ради, що відбулася 29 квітня ц.р., було передано у власність та надано в оренду цілий ряд земельних ділянок, загальною площею близько 58 га. Ринкова вартість цієї землі, за словами правозахисника, складає понад 500 млн. грн., які  могли б поповнити міську казну. Але цього не сталося. Також О.Каряка повідомив, що на тій же сесії без будь-якого конкурсу міською радою було продано земельну ділянку площею 6,7734 га по перевулку Піскуновському ( в районі Центрального ринку) ООО "ТриумфБуд", хоча, на думку правозахисника, це також було зроблено всупереч закону.
 
У зв’язку з цим О.Каряка ставить логічне запитання: куди дивиться прокуратура і чому вона не опротестовує незаконні рішення міської влади? Чому правоохоронні органи вибірково підходять до дотримання законності і не забезпечують верховенство права? До речі, в Автономній Республіці Крим аналогічні дії місцевої влади були в судового порядку оскаржені прокуратурою Криму, а от у Харкові прокуратура на це не реагує. У зв’язку з цим О.Каряка заявив, що бездіяльність харківської прокуратури щодо нагляду за дотриманням земельного законодавства він оскаржуватиме до Генеральної прокуратури України та апелюватиме до громадськості і засобів масової інформації.
 
МГ Адвокат - консалтинг
 
 
ВІДЕОРЕПОРТАЖ
 
Часть 1
 
 
Часть 2
 
 
Часть 3
 
 

Вернуться назад