DataLife Engine 9.2 > Новости > Міліція "покарала" депутатів, які не здали свої декларації

Міліція "покарала" депутатів, які не здали свої декларації


13 ноября 2013. Разместил: Ansin

Стосовно депутатів селищної ради одного з селищ Донецької області складено протоколи про порушення закону про засади запобігання і протидії корупції.

Як повідомили у прес-службі облуправління міліції, народні обранці своєчасно не подали декларації про майно й доходи.

Один з правопорушників працює заступником директора одного з оздоровчих комплексів на Азовському узбережжі, інший – бригадиром у тому ж рекреаційному закладі.

Депутати пояснили, що були проінформовані про необхідність подачі декларації.

"У 2012 році подавали декларації про доходи за 2011 рік до відділу кадрів свого підприємства, а цього року забули", – зазначили в міліції.

На лікарняному народні обранці не знаходилися, за межі України не виїздили, тобто мали можливість не порушувати антикорупційне законодавство.

"Таким чином, будучи депутатами місцевої ради, громадяни порушили обмеження щодо фінансового контролю, а саме вимоги частини 1 статті 12 закону "Про засади запобігання і протидії корупції", за яке встановлено відповідальність за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення"

Протоколи направленню для розгляду до суду, який вирішить, яку саме відповідальність і нестимуть народні обранці.

Як відомо, відповідно до закону, суб’єкти відповідальності за корупційні правопорушення зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону.

Станом на 21 травня лише 183 депутати оприлюднили свої декларації про доходи.  Решта 261 народний обранець не опублікували та не надали свої декларації у відповідь на звернення громадського руху "Чесно".

При цьому лідери трьох опозиційних фракцій опублікували свої декларації у відкритих джерелах. Декларації Олександра Єфремова (Партія Регіонів) та Петра Симоненка (КПУ) станом на 17 травня рух не виявив.

Пізніше лідер КПУ Петро Симоненко відмовився оприлюднити свою декларацію про доходи за 2012 рік. Комуніст заявив, що вже надав інформацію в секретаріат Апарату Верховної Ради.

Там журналістам у наданні документа відмовили: послалися на те, що в декларації про майно є дані, які відносять до конфіденційних, тому без згоди самих нардепів декларацію Апарат надати не може.

 

Українська правда


Вернуться назад