DataLife Engine 9.2 > По горячим следам > СБУ ліквідувала "конвертаційний центр", щомісячний обіг якого становив понад 100 мільйонів гривень

СБУ ліквідувала "конвертаційний центр", щомісячний обіг якого становив понад 100 мільйонів гривень


21 января 2014. Разместил: Ansin

Служба безпеки України викрила та припинила протиправну діяльність організованого злочинного угрупування, учасники якого впровадили функціонування на території Дніпропетровської, Полтавської та Харківської областей «конвертаційного центру» для виведення у тіньовий обіг коштів легального сектору економіки.

Нелегальну фінансову структуру, що переводила у готівку кошти, які належали різним суб’єктам підприємницької діяльності, створили мешканці Дніпропетровської області. Щомісячний обіг «конвертаційного центру» становив понад 100 млн. гривень.

3 липня ц.р. на Дніпропетровщині співробітники СБ України спільно зі слідчими МВС України провели 14 обшуків у відділенні однієї з банківських установ, помешканнях учасників оборудки, офісних приміщеннях та транспортних засобах, які використовувались зловмисниками у протиправній діяльності.

За результатами санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили фіктивну фінансово-господарську та платіжну документацію понад 20 комерційних структур, печатки та електронно-обчислювальну техніку з системою «клієнт-банк».

Встановлено, що приміщення фінансової установи зловмисники використовували виключно для надання протиправних послуг з незаконного переведення безготівкових коштів у готівку. У приміщенні банку були спеціально облаштовані приховані кімнати для зберігання фіктивних документів, незаконно побудований у підвальній частині житлового будинку «бункер» зі спеціальним сейфом. Із сейфа були вилучені обготівковані того ж дня 3,4 млн. гривень.

За цим фактом триває кримінальне провадження за ч.2 ст.205 (фіктивне підприємство) та ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

 

Прес-центр СБ України


Вернуться назад