DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Чи можна в другій групі єдинників надавати приміщення в оренду юрособам-загальносистемникам

Чи можна в другій групі єдинників надавати приміщення в оренду юрособам-загальносистемникам


25 октября 2013. Разместил: Ansin
Чи може фізособа-підприємець — платник єдиного податку (друга група, діяльність — кафе) здавати в оренду нежитлове приміщення (КВЕД 70.20) юридичній особі — загальносистемнику?
Відповідь
Ні, підприємець-єдинник другої групи не може здавати в оренду приміщення юрособі на загальній системі оподаткування. А все тому, що оренда, з точки зору Податкового кодексу України (далі — ПКУ), є послугою (див. консультацію в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 116 за 2011 р. на стор. 28). Діяльність із надання послуг юрособам-загальносистемникам — порушення умов роботи в другій групі (пп. 2 п. 291.4 ПКУ).
Якщо площа приміщення менша за 300 кв. м, підприємець-єдинник може здавати його в оренду юрособам — платникам податку на прибуток, працюючи в третій групі платників єдиного податку. Перехід до третьої групи потрібно здійснювати до надання приміщення в оренду.
Про те, як змінити групу платників єдиного податку, читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 19-20 за 2012 р. на стор. 76.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.03.2012

 

Все про бухгалтерський облік


Вернуться назад