DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Яким чином сплачуються податки при укладанні договору продажу будинку?

Яким чином сплачуються податки при укладанні договору продажу будинку?


17 июля 2009. Разместил: admincat
alt Згідно з п.11.3 ст. 11 та п.12.5 ст.12 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 р. № 889 нотаріус є податковим агентом при здійсненні фізичними особами операцій, пов'язаних з купівлею-продажем і міною об'єктів нерухомості, рухомого майна (у разі нотаріального посвідчення угоди), а також у разі нарахування та виплати доходів своїм найманим працівникам.
Сума податку самостійно сплачується сторонами (або однією стороною) договору до його нотаріального посвідчення через установи банків у сумі, визначеній податковим агентом. Оскільки відповідальність за сплату податку несе платник податку і функції стосовно нарахування, утримання та перерахування податку до бюджету фактично виконуються громадянами, котрі отримують доходи від операцій з майном, нотаріуси виконують функції податкових агентів у частині контролю повноти сплати податку до бюджету перед посвідченням договорів та забезпечують надання відповідної інформації податковому органу.
Копії платіжних документів про перерахування податку додаються до примірників посвідчених договорів. Оригінал квитанції "погашається" нотаріусом шляхом проставлення на ній відбитку своєї печатки та підпису.
У реєстрі для реєстрації нотаріальних дій вказується сума перерахованого податку, дата та номер платіжного документа.
Податок з доходів фізичних осіб сплачується до місцевого бюджету за місцем розташування державної нотаріальної контори (робочого місця приватного нотаріуса).

Вернуться назад