DataLife Engine 9.2 > Правовой ликбез > Закон про внесення змін до Закону про нотаріат

Закон про внесення змін до Закону про нотаріат


17 июля 2009. Разместил: admincat
altЗ березня цього року Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон про внесення змін до Закону про нотаріат щодо повноважень осіб органів місцевого самоврядування по вчиненню окремих нотаріальних дій, авторами якого є народні депутати Микола Томенко та Сергій Міщенко, та на який так чекали мешканці з віддалених населених пунктів.
Закон повертає уповноваженим посадовим особам органів місцевого самоврядування права вчиняти визначені законом нотаріальні дії в населених пунктах, де немає нотаріусів та виправлення тим самим соціальної несправедливості щодо жителів сіл та селищ. Закон сприятиме підвищенню рівня доступу громадян до нотаріальних послуг та зменшенню витрат громадян у сфері цивільно-праврвих відносин.
Цей Закон у першу чергу спрощує доступ до нотаріальних дій людям похилого віку, котрі проживають у сільській місцевості. Адже часто віддаленість населених пунктів від районного центру та недостатнє транспортне сполучення між ними призводить до значних вартісних витрат за вказані послуги. Згідно з Законом, уповноваженим особам органів місцевого самоврядування (як правило секретарям відповідних селищних рад) надається право вживати заходів до охорони спадкового майна; посвідчувати заповіти; засвідчувати вірність копій документів і виписок з них; видавати дублікати посвідчених ними документів.
Окрім того, до нотаріально посвідчених прирівнюються "довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, посвідчені уповноваженою посадовою, службовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління та розпорядження корпоративними правами, довіреностей на право розпорядження транспортними засобами".

Вернуться назад