DataLife Engine 9.2 > Видео > Олігархи почали фінансувати і здійснювати контрреволюцію – Тимошенко

Олігархи почали фінансувати і здійснювати контрреволюцію – Тимошенко


15 апреля 2014. Разместил: aleksandra

Гості «Вашої Свободи»: Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина».
 
Віталій Портников: В Україні розпочалася антитерористична операція. Голова Верховної Ради України і в. о. президента Олександр Турчинов сьогодні наголосив, що ця операція буде багатоетапною, що вона буде проводитися відповідально і виважено, і що мета цієї контроперації – захистити громадян України, зупинити терор, злочинність, спроби розірвати на шматки нашу країну.

– Вибачте за запізнення. Зараз якраз йде організаційна робота зі створення штабу руху опору.
 
– А що таке «рух опору»? Ви вчора це оголосили. Ви можете пояснити, як це має функціонувати?

– По-перше, сьогодні треба чітко і очевидно сказати людям правду. Правда на для нас дуже важка, але її треба знати. Те, що відбувається сьогодні на сході і півдні України, то це не просто агресія і не просто терористичний акт Росії стосовно окремих областей України. Я переконана, що це треба назвати правильним словом – війна, яка оголошена Російською Федерацією Україні, яка має на меті реальне захоплення територій України.

Якщо ми правильно не назвемо всі ці події, ми просто будемо слабкими в наших відповідях, наші відповіді будуть не адекватними цим викликам. І те, що досі ми ще називаємо це окремими терористичними акціями і робимо антитерористичні заходи, робить нас недієздатними в цій важкій ситуації.


 
– Але для того, щоб робити якісь інші дії, треба запроваджувати надзвичайний стан, тоді це вже мати можливість використання Збройних сил.
 
Надзвичайний стан – це скасування президентських виборів. Ви розумієте, що це ціла низка рішень, які змінюють саму сутність ситуації в країні.

Мої поради, які я сьогодні даю владі, у тому, що треба негайно робити військову протидію війні, яку нам оголосила Росія. І тому на першому етапі, на мій погляд, треба негайно оголошувати надзвичайний стан у тих областях, де зараз реально відбувається агресія. І це значить, що це дасть нам право застосовувати у тому числі і армію.
 
– Я сьогодні вже бачив повідомлення, що Ви були на РНБО. Вас там не було?

– Це не відповідає дійсності. І я хочу просто чітко і ясно сказати, що всі мої поради, які я сьогодні даю владі, – це адекватно, сильно, військово відповідати на ту агресію, яка сьогодні є в Донецьку, в Луганську і в інших областях України, вже починається цей процес. Я вважаю, що рахунок іде на години.
 
Але у той же час є проблема, яку, на жаль, також не знає сьогодні наша нація. Ця проблема в тому, що нам залишили армію, міліцію, спецслужби, які можуть сьогодні реально протистояти агресії, в надзвичайно складному, зруйнованому стані, в деморалізованому і абсолютно не готовому для ведення сучасної війни.
 
Люди, які сьогодні є в силових структурах, діляться на дві нерівні частини. Одна частина, дуже маленька. Це такі, як Мамчур, як горлівський офіцер, який, по суті, проявив таку індивідуальну мужність найвищого рівня, начальник Горлівського відділення міліції. Так от, це невелика частина тих силовиків, які є сьогодні в Україні.
 
– А як це могло бути інакше, коли все це була фактично корумпована опричина.
 
– А інша частина – вони ні морально, ні організаційно, ні з точки зору рівня патріотизму не готові брати участь сьогодні у бойових діях. І тому можуть бути поставлені завдання, можуть оголошуватися антитерористичні операції, але виконувати їх після того, як Янукович, по суті, зробив їх майже ліквідованими і на 90% наповненими проросійськи налаштованими людьми…
 
– Немає кому. Ну?
 
– Виконати ці завдання просто сьогодні неможливо, я б сказала так.
 
– Тоді що робити? У цьому є певна суперечність. З одного боку, Ви виступаєте за такі рішучі дії, за надзвичайний стан…
 
– І це треба робити. І шукати тих патріотичних сьогодні військових, офіцерів, працівників спецслужб, які готові взяти зараз на себе і відповідальність, і функції по захисту України

 

Джерело:Радіо Свобода


Вернуться назад