DataLife Engine 9.2 > По горячим следам > Щодо порушень чинного законодавства виробниками продовольчих та непродовольчих товарів, які були придбані в магазині «Брусничка» (ТОВ «Український рітейл», пр-т Гагаріна, будинок, 20-а, м. Харків)

Щодо порушень чинного законодавства виробниками продовольчих та непродовольчих товарів, які були придбані в магазині «Брусничка» (ТОВ «Український рітейл», пр-т Гагаріна, будинок, 20-а, м. Харків)


29 декабря 2014. Разместил: Ansin

До Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (надалі - Відділення) надійшли Ваші заяви (вх. від 15. 04. 2014 №1745/к-74, № 1746/к-75 щодо порушень чинного законодавства виробниками продовольчих та непродовольчих товарів, які були придбані в магазині «Брусничка» (ТОВ «Український рітейл», пр-т Гагаріна, будинок, 20-а, м. Харків), надіслані Харківською обласною державною адміністрацією (надалі і Заяви).

Питання щодо захисту прав споживачів та безпечності і якості продуктів харчування, викладені у Заяві, не відносяться до компетенції органів Антимонопольного комітету України.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 26 Закону України «Про захист прав споживачів» реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів забезпечують спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в областях.

Відповідно до Положення про управління ветеринарної медицини в містах обласного значення, районах, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04. 05. 2012 № 257 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25. 05. 2012 за №828/21140 державний ветеринарно-санітарний нагляд за безпечністю та якістю всіх харчових продуктів здійснює управління ветеринарної медицини в містах обласного значення.

У зв’язку із зазначеним та відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про звернення громадян» копії Заяв надіслано:

- до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Харківській області (м. Харків, вул. Сумська, 45);

- до Головного управління ветеринарної медицини в Харківській області (м. Харків, пр. Гагаріна, 157, м. Харків)

Розгляд Відділенням заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції здійснюється згідно з Правилами розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (Правила розгляду справ), затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19. 04. 1994 №5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 06. 05. 1994 за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29. 06. 1998 №169-р) (із змінами).

Відповідно до пункту 18 Правил розгляду справ до заяви додаються наявні у заявника документи та інші матеріали, що підтверджують викладені у заяві обставини.

Враховуючи зазначене, для підтвердження фактів, викладених у заяві, Вам необхідно в термін до 07 травня 2014 року надати до Відділення (61022, м. Харків, Держпром, пл. Свободи, 5, 6 під’їзд, 1 поверх, кім. 522 «Б») наступну інформацію, яка сприятиме розгляду Вашої заяви:

1. Стосовно реалізації яєць курячих в магазині «Брусничка»:

1. 1 Найменування (в т. ч. категорію продукту) кількість, назву та місцезнаходження виробника, вартість придбання;

1. 2 Назву відповідачів, які на вашу думку, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

1. 3 Дії, в яких Ви вбачаєте порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

1. 4 Копії підтверджуючих документів щодо придбання яєць курячих.

2. Стосовно реалізації ковбасних виробів в магазині «Брусничка»:

2. 1 Перелік ковбасних виробів, які на Вашу думку, мають традиційні назви та повинні виготовлятись за ДСТУ (з зазначенням їх назви, найменування та місцезнаходження виробника, вартості придбання.

2. 2 Копії зразків етикеток (упаковок) ковбасних виробів, які були Вами придбані;

2. 3 Дії, в яких Ви вбачаєте порушення законодавства про захист економічної конкуренції

2. 4 Назву відповідачів, які на вашу думку, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

2. 5 Копії підтверджуючих документів щодо придбання ковбасних виробів.

До надання зазначеної інформації відповідно до пункту 19 Правил розгляду справ, Ваші Заяви залишаються без руху.

Крім цього, повідомляємо Вам, що в ході дослідження ринку молока та молочних продуктів Відділенням встановлено, що ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «С-ТРАНС» (надалі - ТОВ «С-Транс») поширювало на упаковках сметани ТМ «Хуторок» в упаковці масою 400 г, фактична жирність якої становить 20%, інформацію «21% жирності». Вказані дії товариства визнані адміністративною колегією Відділення, як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення суб’єктом господарювання безпосередньо невизначеному колу осіб неправдивих даних про споживчі властивості товарів, що можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання товарів цього суб'єкта господарювання.

Враховуючи наведене, з метою припинення вищенаведених дій, усунення причин виникнення цього порушення і умов, що йому сприяють ТОВ «С-Транс» надані рекомендації.

Про це листом № 02-27/3-1785 від 18.04.2014 повідомила МГ Адвокат Консалтінг В. о. Голови Н. Фастова


Вернуться назад