DataLife Engine 9.2 > Важно знать > Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб


3 июня 2015. Разместил: Ansin

1998 року Президентом України був підписаний Указ «Про заходи щодо захисту прав фізичних осіб — вкладників комерційних банків», яким було затверджене Положення про порядок створення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, формування та використання його коштів.

 

20 вересня 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб», який набув чинності 24 жовтня 2001 року.

 

Фонд є державною, спеціалізованою установою, яка виконує функції державного управління у сфері гарантування вкладів фізичних осіб. Основною метою діяльності Фонду в Україні є захист прав та інтересів фізичних осіб — вкладників банків, філій іноземних банків.

 

Фонд гарантує вклади громадян, які розміщені в учасниках (тимчасових учасниках) Фонду в національній та іноземній валюті, включаючи відсотки, у розмірі вкла

 

дів, але не більше 150 000 грн по вкладах у кожному банку, філії іноземного банку на день настання недоступності вкладів.

 

Вклади до 1 гривні не відшкодовують.

 

Зверніть увагу!

 

 

Розмір відшкодування може бути збільшено за рішенням адміністративної ради Фонду.

 

Вкладники набувають права на одержання гарантованої суми відшкодування за вкладами за рахунок коштів Фонду в грошовій одиниці України від дня настання недоступності вкладів.

 

Недоступність вкладів — це неможливість одержання вкладу вкладником відповідно до умов договору, яка настає від дня призначення ліквідатора учасника (тимчасового учасника) Фонду.

 

В Україні учасниками Фонду є банки, філії іноземних банків, які мають банківську ліцензію на право здійснювати банківську діяльність та свідоцтво учасника Фонду.

 

Зверніть увагу!

 

 

 

Державний ощадний банк України, до речі, не є учасником Фонду.

 

 

БАНКИ-УЧАСНИКИ мають свідоцтво учасника Фонду. Банки — тимчасові учасники мають довідку тимчасового учасника Фонду.

 


Вернуться назад