DataLife Engine 9.2 > Правовой ликбез > Юридичні особи

Юридичні особи


8 июля 2015. Разместил: Ansin

Поняття юридичної особи закріплено в ст. 80 ЦКУ. Це організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

Юридичну особу приватного права створюють на підставі установчих документів. Юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту.

Юридичну особу публічного права створюють розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Таким чином підприємцеві, який вирішив, що для і здійснення підприємницької діяльності потрібно створити юридичну особу, слід визначитись з організаційно-правовою формою такої особи.

До переваг юридичної особи слід віднести:

· статус (довіри більше до організації);

· можливість юридично закріпити відносини засновників;

· загальну правоздатність — можливість займатися будь-якою діяльністю (за деякими винятками);

· можливість створити юридичну особу у формі, у якій юридична особа відповідає за зобов'язаннями тільки належним її майном. Засновник юридично не несе відповідальності за юридичну особу (на відміну від СПДФО, який несе відповідальність всім належним йому майном).

Недоліки юридичної особи:

· більш складний процес реєстрування;

· більш складний податковий та бухгалтерський облік;

· реєстрування юридичної особи потребує більше часу та фінансів.

Наведемо найбільш поширені форми юридичної особи. Вибір конкретної з них залежить від того, якому виду діяльності ви себе плануєте присвятити. Однак слід зазначити, що для деяких видів діяльності законодавчо встановлена тільки одна організаційно-правова форма.

Наприклад, банківська діяльність може здійснюватись лише акціонерними товариствами.


Вернуться назад