DataLife Engine 9.2 > По горячим следам > Щодо неправомірної відмови ПАТ КБ «ПриватБанк» (далі - Банк) здійснити видаткову операцію за картковим рахунком

Щодо неправомірної відмови ПАТ КБ «ПриватБанк» (далі - Банк) здійснити видаткову операцію за картковим рахунком


1 августа 2015. Разместил: Ansin

У рамках провадження, відкритого Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини (далі - Уповноважений) за Вашими зверненнями від 17. 03. 2015 та від 29. 05. 2015 щодо неправомірної відмови ПАТ КБ «ПриватБанк» (далі - Банк) здійснити видаткову операцію за Вашим картковим рахунком у зв’язку з розміщенням про Вас негативної інформації на Інтернет-ресурсі «Миротворець» повідомляємо наступне.

У ході зазначеного провадження Секретаріатом Уповноваженого розглянуто надані па запити Представників Уповноваженого відповіді Банку від 12. 05. 2015 № Е. 30. 0. 0. 0/4-30869 та від 01. 07. 2015 № Е. 30. 0. 0. 0/4-43489 БТ (копії додаються). У зв’язку з цим повідомляємо таке.

Як вбачається з вказаних листів Банку, під час виконання обов’язку, передбаченого Законом України «Про банки і банківську діяльність», Банк виявив негативні відомості щодо Вас на інформаційному Інтернет-ресурсі «Миротворець» та лише на цій підставі відмовив Вам у здійсненні видаткової операції за картковим рахунком.

Разом з тим у листі Банку від 12. 05. 2015 № Е.30.0.0.0/4-30869 зазначається, що відновлення Вам видаткових операцій за рахунками клієнта можливе лише за умови видалення з Інтернет-ресурсу «Миротворець» записів щодо причетності Вас до протиправних дій.

Наразі на Інтернет-сайті «Миротворець» відсутня інформація стосовно Вас.

Крім того, Банк вважає Службу безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України та інші правоохоронні органи держави партнерами Інтернет-ресурсу «Миротворець», а інформацію на цьому ресурсі «офіційною».

Проте, партнерство Інтернет-ресурсу «Миротворець» з Службою безпеки України, Генеральним штабом Збройних сил України, Державною прикордонною службою України, Міністерством внутрішніх справ України та Державною пенітенціарною службою України не підтверджується цими органами та навіть спростовується відомостями цього ж інформаційного ресурсу (так, на сайті «Миротворець» посилання на офіційні сайти зазначених органів розміщені у рубриці «корисні посилання»).

У зв'язку з цим. керуючись статтями 3.13 та 22 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», а також статтями 22 та 23 Закону України «Про захист персональних даних - Банку було надано відповідні роз'яснення та направлено вимогу припинити порушення Ваших прав, зумовлене використанням Банком неточних та недостовірних персональних даних про Вас. розмішених на Інтернет-ресурсі «Миротворець», і вжити необхідних заходів для відновлення Ваших прав шляхом поновлення видаткових операцій за Вашими рахунками (копія додається).

Це питання продовжує перебувати на контролі Уповноваженого. Будь-яка повторна скарга щодо відмови Банку здійснити видаткову операцію за Вашим картковим рахунком у зв'язку з розміщенням про Вас негативної інформації на Інтернет-ресурсі «Миротворець» вважатимуться невиконанням законних вимог Уповноваженого або представників Уповноваженого, а також визначених ним посадових осіб Секретаріату Уповноваженого.

Додаток: на 7 арк.

ПРо це листом № 9.3/7К247016.15/20-161 від 20 липня 2015 повідомив МГ Адвокат Консалтінг Представник Уповноваженого - начальник Управління з питань захисту персональних даних М. В. Бем


Вернуться назад