DataLife Engine 9.2 > Важно знать > Суддю Корнійця також хочуть заарештувати

Суддю Корнійця також хочуть заарештувати


22 августа 2009. Разместил: admincat
altСправа щодо постановлення суддею місцевого Бориспільського міськрайонного суду Київської об­ласті Миколою Корнійцем завідомо незаконних рішень тягнеться ще з 2007 року. Саме з цього часу він не з'являється за місцем свого прожи­вання та роботи, і сьогодні місце йо­го перебування залишається неві­домим. Суддю наразі оголошено в розшук, однак дозволу на арешт на­дано не було.
18 березня 2009 ро­ку до Комітету Верховної Ради Ук­раїни з питань правосуддя (далі — Комітет) надійшло подання Гене­ральної прокуратури України, підтримане та внесене Головою Вер­ховного Суду України, про надан­ня згоди на затримання та арешт (взяття під варту) судді Миколи Корнійця. За інформацією Генпрокуратури, на сьогодні прокурату­рою Київської області розслі­дується кримінальна справа № 47-904 за обвинуваченням судді Кор­нійця у вчиненні злочину, передба­ченого ч.1 ст.375 Кримінального кодексу України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови).
За словами заступника Гене­рального прокурора України Ми­коли Галамші, згаданий суддя, ви­користовуючи своє службове ста­новище, постановив завідомо не­правосудні постанови від 5 та 22 березня 2007 року у справах за позо­вами громадян Пастухової та Березанської до Бориспільського районного відділу земельних ре­сурсів Бориспільського районного відділу Київської регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України», якими визнано протиправними дії від­повідачів щодо реєстрації Держав­них актів 559 фізичних осіб-пайовиків ВАТ»Племінний завод «Бортничі» на земельні ділянки, розта­шовані в межах Гірської та Щасливської сільських рад Бориспільсько­го району Київської області, та зо­бов'язано скасувати їх державну реєстрацію.
Цікаво, що відповідно до Ко­дексу адміністративного судочин­ства України зазначені постанови взагалі не підлягали розгляду в по­рядку адміністративного прова­дження. 31 серпня та 25 вересня 2007 року згадані незаконні поста­нови були скасовані відповідним ухвалами Київського апеляційно­го адміністративного суду у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права.
За словами пана Галамші, вина обвинуваченого судді доводиться показаннями свідків. Зокрема, секретар судового засідання і поса­дові особи Держкомзему повідоми­ли, що судове засідання по чоти­рьох згаданих судових справах вза­галі не відбувалось, а їх дані вносились у відповідні журнали засідан­ня заочно за вказівкою судді Кор­нійця.
В результаті обговорення Ко­мітет одноголосно підтримав подання Генеральної прокуратури та надав згоду на арешт Миколи Кор­нійця. Однак, останнє рішення — за парламентом, який найближчим часом має вирішити питання, чи надати згоду на арешт згаданого судді. Щоправда, колице буде зроб­лено, невідомо, оскільки трибуна Верховної Ради України наразі може знову блокуватися.
 
За матеріалом "Юридична газета"

Вернуться назад