DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Визначення походження дитини від батька

Визначення походження дитини від батька


24 августа 2009. Разместил: admincat

altЯ розлучився з дружиною у березні 2007 року, і після нашого розлучення   вона одружилася з іншим чоловіком. А через 7 місяців після цього одруження народилась дитина, батьком якої, за словами колишньої дружини, є я. Але батьком дитини у свідоцтві про народження дитини записаний її теперішній чоловік. Я хочу записати дитину на своє прізвище. Чи маю я на це право?

Питання визначення походження дитини від батька, у разі реєстрації повторного шлюбу її матері, регулює ст. 124 Сімейного кодексу України.

Отже, якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу або визначення шлюбу недійсним, але після реєстрації повторного шлюбу її матері з іншою особою, вважається, що батьком дитини є чоловік її матері у повторному шлюбі.

Батьківство попереднього чоловіка може бути визначе­не на підставі його спільної заяви з чоловіком у повторно­му шлюбі або за рішенням суду.

Згідно із ст. 129 Сімейного кодексу України особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.

До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.


Вернуться назад