DataLife Engine 9.2 > По горячим следам > Органи прокуратури не уповноважені контролювати діяльність ВР

Органи прокуратури не уповноважені контролювати діяльність ВР


21 августа 2009. Разместил: editor
alt
Ваше звернення щодо притягнення до, кримінальної відповідальності народних депутатів України з приводу блокування роботи Верховної Ради України, перешкоджання її Голові у виконанні \воїх обов'язків, відключення системи «Рада» розглянуто.

Згідно зі ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України. Статтею 80 Конституції України народним депутатам України гарантується депутатська недоторканість.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що прокуратура зобов'язана діяти в межах наданих їй повноважень. Законом України «Про прокуратуру» органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд за додержанням законності у діяльності Верховної Ради України.

Порядок діяльності Верховної Ради України, її органів та посадових осіб на даний час визначається Регламентом Верховної Ради України.

Відповідно до ч.б ст. 51 Регламенту якщо під час пленарного засідання, до його відкриття, під час перерви чи після закриття, народним депутатом вчинені дії, що містять ознаки злочину, головуючий на пленарному засіданні повідомляє Верховну Раду про факт, що відбувся, і звертається до комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, з пропозицією розглянути це питання і внести пропозиції щодо вжиття відповідних заходів.

Отже наведені Вами питання підлягають обов'язковому попередньому розгляду уповноваженим Комітетом Верховної Ради України. У разі визнання зазначеним Комітетом за необхідне направити матеріали до Генеральної прокуратури України за ними буде проведено перевірку та прийнято рішення.

З огляду на викладене, Ваше звернення для розгляду надіслано до Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забеспечення діяльності, повідомив МГ «АК» листом від 20.08.09 № 07\1-12995-05 заступник начальника Головного управління нагляду їа додержанням законів щодо прав і свобод та захисту інтересів держави Н.Шестакова.

Вернуться назад