DataLife Engine 9.2 > Новости > Україна все-таки купить у Росії 3,1 мільйона тонн вугілля

Україна все-таки купить у Росії 3,1 мільйона тонн вугілля


14 ноября 2014. Разместил: olga

Україна, що відчуває гострий дефіцит енергетичного вугілля для потреб теплових електростанцій через воєнну агресію Росії на сході країни, де розташовані 80% шахт, купить у Російської Федерації у 2014 році 3,1 млн тонн цього виду палива.

Про бажання імпортувати вугілля із Росії заявили дві найбільші енергогенеруючі компанії України, які споживають більше 80% даного виду палива, повідомляє УНІАН.

Зокрема, за даними держкомпанії "Центренерго", виконуючи розпорядження уряду щодо диверсифікації джерел постачання енергетичного вугілля, нею були укладені договори до кінця 2014 року на постачання енергетичного вугілля з Росії марки "А" і "П" в обсязі 509 тисяч тонн по 80 доларів за тонну.

Також найбільша приватна енергогенеруюча компанія ДТЕК, підконтрольна донецькому бізнесмену Рінату Ахметову, повідомила, що у 2014 році імпортує з РФ 2,6 млн тонн вугілля.

"У цілому близько 1,3 млн тонн ми вже привезли. До кінця року приблизно такий самий обсяг мусимо привезти. У нас немає іншого виходу", - сказав журналістам генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Крім Росії, постачальником дефіцитної марки вугілля є Південно-Африканська Республіка. Усе африканське вугілля закуповує держкомпанія "Центренерго".

За її даними, з урахуванням витрат на навантаження-розвантаження судна, транспортування та інших витрат, вартість вугілля із ПАР становить 110-112 доларів за тонну.

Источник: http://www.epravda.com.ua/news/2014/11/14/506215/


Вернуться назад