DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Оплата комунальних послуг

Оплата комунальних послуг


16 сентября 2009. Разместил: andre
altЯ маю у власності 2 квартири, в одній із них не проживаю. Свого часу подав до ЖЕКу запну, щоб мені не нараховували квартплату за пусту квартиру, однак якісь платежі мені нараховуються. Чи правомірні такі нарахування?
 
Згідно з Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 р. № 630, споживач має право на несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім'ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу) та відновлення надання цих послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою.

  Виконавець тим часом зобов'язаний зменшити розмір плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї на підставі його письмової заяви та офіційного Документа, що підтверджує його/їх відсутність.

  Щодо оплати за послуги теплопостачання у разі тимчасової відсутності мешканців, то Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 р. № 630, визначено, що централізоване опалення — ИС послуга, спрямована на задоволення

потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.


  Таким чином, виробники послуги з централізованого опалення несуть витрати із забезпечення нормативної температури повітря у приміщенні незалежно від факту проживання у квартирі споживачів.

  Згідно зі ст. 382 Цивільного кодексу (далі — ЦК) власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на правах спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне і електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири. А також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир та власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

  Згідно зі ст. 360 ЦК співвласник відповідно до своєї частки на правах спільної часткової" власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.

  Таким чином, звільнення від сплати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі відсутності власника квартири та членів його сім'ї не має підстав, оскільки витрати житлово-експлуатаційних підприємств.на утримання житла включають витрати на здійснення комплексу робіт, спрямованих на створення необхідних умов для проживання людей і забезпечення збереження житлових будівель та технічного обладнання. Конкретний Перелік з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджується органом місцевого самоврядування з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків.

  Виконання робіт, що включені до Переліку, затвердженого органом місцевого самоврядування, в обов'язковому порядку повинно забезпечуватись житлово-експлуатаційними підприємствами та оплачуватись квартиронаймачем/власником квартири за рахунок тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій незалежно від того, проживає особа у квартирі (власник або наймач) чи ні.

Вернуться назад