DataLife Engine 9.2 > Показательное дело > Україна повернула Нідерландам п'ять картин, викрадених у музеї міста Хорн

Україна повернула Нідерландам п'ять картин, викрадених у музеї міста Хорн


24 сентября 2016. Разместил: inna

Українська влада повернула Нідерландам п'ять картин, вкрадених із музею Західної Фрісландії 2005 році. Директор музею Ад Гірдінк особисто отримав витвори мистецтва.

Церемонія передачі відбулася у посольстві Нідерландів у Києві, повідомляє сайт диппредставництва.

Роботи є частиною колекції з 24 картин, викрадених в 2005 році з музею в голландському місті Хорн. Також були викрадені 70 срібних предметів.

 

"Я щасливий, що п'ять картин були повернуті, для цього результату була зроблена велика робота. Завдяки нашій спільній роботі з українською владою картини тепер можуть повернутися в Нідерланди. Сподіваюся, що 19 картин, які досі відсутні, повернуться на виставку в музеї Західної Фрісландії якомога швидше", - сказав міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс.

Як відомо, 9-10 січня 2005 року з музею Westfries у Хорні (Нідерланди) зникла колекція з 24 картин і 70 виробів зі срібла, які були основою колекції 17-го і 18-го сторіччя.

Картини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), за словами керівництва музею, знаходилися в руках українських збройних формувань.

Представник музею Західної Фрісландії Артур Бранд заявляв, що колекція з 24 викрадених картин знаходиться у батальйону ОУН, який намагався виторгувати за ці полотна 50 млн євро.

14 квітня 2016 року в СБУ повідомили про виявлення чотирьох картин, які були викрадені в січні 2005 року з голландського музею.

Джерело: Європейська правда


Вернуться назад