DataLife Engine 9.2 > Новости > Мобільні групи податківців відвідали торговельні центри району

Мобільні групи податківців відвідали торговельні центри району


26 марта 2009. Разместил: admincat
alt Деклараційна кампанія в Україні вже 5 рік поспіль регламентується Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб». Якщо говорити в загальних рисах, то обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2008 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався, зокрема: доходи від нерезидентів (іноземні доходи), доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), доходи від надання майна в оренду фізичним особам, доходи, отримані від фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, доходи у вигляді спадщини та подарунків та інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, в т.ч. благодійна допомога.
Є також певна категорія громадян, які мають право подати декларацію для отримання податкового кредиту, тобто повернути частину сплаченого із заробітної плати податку з доходів. Скористатися ним можуть ті громадяни, які у 2008 році понесли витрати на навчання, перераховували недержавні пенсійні або благодійні внески, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом чи понесли витрати на всиновлення дітей.
В державній податковій інспекції у Деснянському районі м. Києва для успішного проведення кампанії використовуються різні форми і методи роботи з платниками податків щодо роз’яснення податкового законодавства та формування податкової культури населення.
Одним із ефективних заходів для залучення більш широких верств населення до кампанії декларування вважається нагадування платникам податків про їх обов’язок за допомогою друкованої продукції у вигляді плакатів у місцях найбільшого відвідування громадян. Як правило, це ринки або заклади торгівлі.
Так, днями мобільні групи, які складались з фахівців відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян, завітали до найбільших торговельних центрів, які розміщені на території Деснянського району, а саме: в універсами мережі «Сільпо», «Еко-маркет», торговий дім «Полюс», торговий центр «Дарина», гіпермаркети будівельних матеріалів «Епіцентр» та «Нова лінія».
Під час таких відвідувань представники мобільних груп звертались до керівних осіб, адміністраторів або менеджерів торгових підприємств із пропозицією розмістити в найбільш доступних для огляду громадян місцях плакати, буклети, листівки, виготовлені спеціально для проведення кампанії декларування. Також під час відвідування зазначених торговельних центрів відбувалось і спілкування податківців з громадянами – відвідувачами, надавалися консультації не тільки з питань декларування, а й з інших питань податкового законодавства, які цікавили громадян.
Треба відзначити, що керівництво та працівники торговельних центрів із порозумінням поставились до пропозицій податківців розмістити на фасадах будівель та в торгівельних приміщеннях плакатів деклараційної тематики.
Вони з радістю погодилися на розміщення плакатів і листівок у найбільш відвідуваних і відкритих для загального огляду місцях, беручи в цьому безпосередню участь та надаючи необхідну допомогу податківцям. Це в вкотре раз підтвердило, що така форма живого спілкування є вельми ефективним своєрідним кроком до зближення між податківцями і безпосередньо платниками податків, що сприятиме подальшому підвищенню довіри населення до податкової служби. Бо ж усі ми – і податківці, і платники податків, є громадянами однієї країни, і повинні й надалі спільно робити все належне для її подальшого зміцнення та процвітання.

Вернуться назад