DataLife Engine 9.2 > Новости > 90-ИЙ ПІШОВ: НБУ ВИЗНАВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИМ БАНК ДРУГА ПАШИНСЬКОГО

90-ИЙ ПІШОВ: НБУ ВИЗНАВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИМ БАНК ДРУГА ПАШИНСЬКОГО


28 января 2017. Разместил: inna

НБУ повідомив, що 26 січня його правління прийняло рішення №55-рш/БТ "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Фортуна-банк" до категорії неплатоспроможних".
«За результатами діагностичного обстеження АТ "Фортуна-банк", проведеного у першій половині 2016 року, у липні 2016 року затверджено необхідний обсяг докапіталізації банку. Відповідно до діагностичного обстеження усі банки другої двадцятки за розміром активів, які потребували докапіталізації, повинні були забезпечити позитивне значення регулятивного капіталу станом на 01 січня 2017 року.
АТ "Фортуна-банк" подало до Національного банку план реструктуризації, який передбачав виконання низки заходів з метою докапіталізації банку. Протягом 2016 року керівництво та власник істотної участі банку вживали заходи для виконання вимог з докапіталізації. Зокрема, шляхом погашення кредитів позичальників - пов’язаних осіб, спрямування коштів субординованого боргу в основний капітал банку.
Однак, здійснені керівництвом АТ "Фортуна-банк" та власником істотної участі цього банку заходи щодо його докапіталізації були недостатніми для забезпечення позитивного значення регулятивного капіталу станом на 01 січня 2017 року.
Ураховуючи вищенаведене, Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "Фортуна-банк" до категорії неплатоспроможних.
Національний банк наголошує, що 91% (2 167 особи) усіх вкладників АТ "Фортуна-банк" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 96 млн. грн.», - йдеться в повідомленні НБУ.

Довідково

Заступник глави НБУ Олегій Чурій нещодавно заявив, що «по суті, очистка банківського сектору майже завершена». «Ми не бачимо кандидатів на вихід серед великих і середніх банків. Плани по капіталізації більшість фінустанов зараз виконують з випередженням графіка. А основне питання - з Приватбанком – закрите», - констатував О. Чурій.

27 грудня Подільський райсуд м. Києва – в рамках розгляду цивільного позову фізособи до «Фортуна-Банку» про стягнення коштів – задовольнив клопотання позивача й наклав арешт на все рухоме та нерухоме майно «Фортуна-Банку» в межах суми позовних вимог (3,15 млн грн); коррахунок «Фортуна-Банку» №32008199001 в Головному управлінні НБУ по м. Києву і Київській області в межах суми позовних вимог (3,15 млн грн); рахунок «Фортуна-Банку» в гривнях №32004103501026 в НБУ в межах суми позовних вимог (3,15 млн грн).

Згідно зі звітністю «Фортуна-Банку», за підсумками січня-вересня 2016 року він зафіксував збиток 91,7 млн грн (за аналогічний період минулого року – 100 млн грн). Чистий процентний дохід – 97,7 млн грн; витрати на формування резервів під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів, коштів в інших банках – 159 млн грн.

Кредитний портфель «Фортуни» за 9 місяців-2016 скоротився до 2,28 млрд грн (з 2,92 млрд грн на початок року), обсяг коштів клієнтів – до 1,43 млрд грн (з 1,99 млрд грн на початок року); власний капітал зріс до 573,8 млн грн (з 559,1 млн грн), передусім, через збільшення статутного капіталу до 465 млн грн (з 365 млн грн на початок року).

За даними банку, на кінець вересня його значення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента було 40,42% (вимога НБУ – не більше 25%), тоді як на кінець вересня-2015 - 31,46%.

Значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними особами становило 378,45% (вимога НБУ – не більше 25%), тоді як на кінець вересня-2015 було 407,68%.

При цьому на кінець ІІІ кварталу «Фортуна» наводить значення нормативу поточної ліквідності на рівні… 0 (вимога НБУ – не менше 40%). Про такий же показник банк звітував за підсумками ІІ кварталу поточного року, тоді як, наприклад, на кінець ІІІ кварталу-2015 наводився показник 98,27%.

За офіційними даними НБУ, бенефіціаром банку «Фортуна» є Мотрона Тищенко. Разом з тим, неофіційно фінустанова вважається підконтрольною бізнесмену Сергію Тищенку – власнику групи «Фактор», другу впливового наразі нардепа Сергія Пашинського.

Джерело: finbalance.com.ua


Вернуться назад