DataLife Engine 9.2 > Новости > ПЕРШЕ ПІДПРИЄМСТВО ОШТРАФОВАНЕ НА 320 ТИС. ГРИВЕНЬ

ПЕРШЕ ПІДПРИЄМСТВО ОШТРАФОВАНЕ НА 320 ТИС. ГРИВЕНЬ


23 февраля 2017. Разместил: inna

Покликання профспілки слідкувати за дотриманням трудового законодавства на підприємстві, та захищати працівників. Також, вона може допомогти і роботодавцю дотримуватись закону, та вберігти його від порушень. Але, якщо її немає, за порушення трудового права доводиться платити.

Фахівці Державної служби з питань праці вперше застосували максимальний штраф в 320 тис. гривень. Інспектори Управління Держпраці в Івано-Франківській області провели перевірку ТОВ «Технобуд-Сервіс» щодо дотримання норм законодавства з питань охорони праці та трудового законодавства. Перевірка планова, це можна дізнатись на сайті держустанови, тому роботодавця про візит інспектора попередили за 10 днів. Проте, навіть це його не врятувало.

Працює підприємство з 2004 року, займається будівництвом житлових та нежитлових будівель, виконує монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, та інші спеціалізовані будівельні роботи. Працівники виконують роботи підвищеної небезпеки, будівництво це 16 клас професійного ризику, який вимагає сплати підвищеного ЄСВ. Може бажання зекономити на цьому і призвело до порушень трудового законодавства.

Згідно з наданою ДФС інформацією у 2016 році в ТОВ «Технобуд-Сервіс» працювало 37 осіб за цивільно-правовими договорами та 16 осіб − за трудовими договорами. Фахівцями Держпраці встановлено, що трудові відносини з усіма працівниками на підприємстві не були належним чином оформлені, а на вимогу інспекторів не надано для перевірки відповідних договорів чи наказів керівника. Тобто, в разі нещасного випадку, працівник залишався сам на сам з проблемами, бо без належного оформлення він не може розраховувати ні на які соціальні виплати.

Інспекторами Івано-Франківського Управління Держпраці було складено акт про перешкоджання контролюючому органу у проведенні перевірки, та про адміністративне правопорушення. За недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин юридичні особи несуть відповідальність у вигляді штрафу у стократному розмірі мінімальної заробітної плати – 320 тисяч гривень. Цікавий момент, статутний фонд підприємства, згідно Єдиного Державного Реєстру всього 21 тис. гривень.

До речі, згідно законодавства, оскаржити рішення інспектора Держпраці про накладання штрафу можна протягом 10 днів, проте навіть цим ТОВ «Технобуд-Сервіс» не скористалось.

З моменту затвердження нових штрафів – постійно лунають заклики, що це вбиває бізнес, що необхідно повернути ті, які були раніше. В Вреховній Раді навіть з’явились законопроекти з цього питання. Але, якщо поглянути на статистику, то на 1 лютого 2017 року, кількість безробітних в Україні зменшилась на 16%, порівняно з аналогічною датою минулого року. Одним з чинників такого росту стала детінізація зарплат, тобто офіційне працевлаштування тих, хто робив до цього неофіційно. А роботодавцям, які все роблять за законом – нові штрафи не страшні. Їх бояться лише ті, хто як і раніше не хоче справедливо розподіляти доходи, які забезпечують працівники, і кому легше оплатити мізерний штраф, ніж оформити працівника офіційно і платити йому білу зарплату.


ЄСВ – Єдиний соціальний внесок, який платить роботодавець за кожного працівника. Розподіляється до Пенсійного Фодну, та до Фонду Соціального страхування. Тобто, це майбутня пенсія працівника, та його страховка в разі нещастного випадку на виробництві.


Вернуться назад