DataLife Engine 9.2 > Важно знать > Мінрегіон: Декларацій не буде, тепер тільки повідомлення та дозволи

Мінрегіон: Декларацій не буде, тепер тільки повідомлення та дозволи


8 июня 2017. Разместил: inna

Мінрегіон: Декларацій не буде, тепер тільки повідомлення та дозволиНа виконання положень Закону України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» 7 червня Уряд України ухвалив відповідні проекти постанов. Зокрема, такі:

Про внесення змін до переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 р. № 947;

 

 

  • Про внесення змін до Порядку ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури;
  • Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 р. № 256;
  • Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері містобудування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами державного архітектурно-будівельного контролю;
  • Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи;
  • Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 p. № 466;
  • Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України;
  • Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію;
  • Про внесення змін до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю;
  • Про внесення змін до Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України;
  • Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 p. № 461.

Таким чином, завершено підготовку до реалізації змін, передбачених Законом України № 1817-VIII, який набирає чинності 10 червня 2017 року.

Нагадаємо, відповідно до нового закону відбудеться перехід від триступенової дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) до двоступеневої (повідомлення, дозвіл). А порядок оформлення дозвільних документів визначатиметься не за категорією складності об’єкта будівництва, а за класом наслідків (незначний, середній, значний).

Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозволом. Великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації. У той же час максимально спроститься дозвільна система для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу будівництва.

Крім того, значно посилиться ефективність боротьби держави з незаконними забудовами, посилиться відповідальність посадових осіб органів держархбудконтролю за прийняті ними рішення.

Джерело: протокол


Вернуться назад