DataLife Engine 9.2 > Образцы исков и заявлений > Заява про встановлення факту прийняття спадщини

Заява про встановлення факту прийняття спадщини


11 ноября 2009. Разместил: andrew
 Ввважається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо: 
• фактично вступив в управлідня або володіння спадковим майном; 
• подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. 
Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (гл. 89 ЦК України). 
Спадкоємці, закликані до спадкоємства, можуть одержати в державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини свідоцтво про право на спадщину. 
У разі недостатності чи відсутності у нотаріальних органів доказів, необхідних для видані свідоцтва про право на спадщину, суд може розглянути заяву спадкоємця про встановлення факту прийняття спадщини в порядку окремого провадження. Цим самим буде встановлено факт, що має юридичне значення. При цьому рішення суду не замінює саме свідоцтво про право на спадщину, а є підставою для того, щоб видати таке свідоцтво. В такому випадку нотаріальний орган має доказ того, що спадкоємець фактично вступив в управління або володіння спадковим майном і зобов'язаний видати свідоцтво про право на спадщину.
 
До ______________ районного
(міського) суду ___________
ЗАЯВНИК ___________________
(п.і.п.б., адреса)
ЗАЦІКАВЛЕНІ ОСОБИ_________
(п.і.п.б., адреса)
Заява
про встановлення факту прийняття спадщини
 
"__" _____ 19__ р. помер ______ (вказати п.і.п.б. спадкодавця та його родинні відносини з заявником). Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з ______ (перелік майна померлого). Це майно (якщо частина - вказати, яка саме) перейшло в моє володіння і я фактично прийняв спадщину. Це підтверджується ______. Однак у встановлений законом строк я не звернувся до нотаріального органу за отриманням свідоцтва про право на спадщину. Зараз мені необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину. Нотаріальна контора видати мені свідоцтво відмовилася у зв'язку з тим, що для цього необхідно встановити юридичний факт прийняття спадщини. Згідно зі ст. 273 Цивільного процесуального кодексу України.

ПРОШУ:

Встановити факт прийняття мною, спадщини, яка відкрилася після смерті _____ (п.і.п.б. спадкодавця).

Додаток:
1. Докази, що підтверджують факт відкриття спадщини (копія свідоцтва про смерть) і наявність майна у спадкодавця.
2. Докази, що підтверджують факт прийняття спадщини, зокрема, довідки житлових органів, сільради проте, що спадкоємець проживає в тому ж населеному пункті, де проживав спадкодавець, довідки або квитанції про ремонт будови, оплата спадкоємцем податків та інші документи.
3. Довідка нотаріальних органів про відмову у видані свідоцтва про право на спадщину.
4. Копії заяви.

Підпис
Дата

Вернуться назад