DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Які умови призначення пенсії за віком й як визначається розмір такої пенсії?

Які умови призначення пенсії за віком й як визначається розмір такої пенсії?


24 ноября 2009. Разместил: andrew
altЗгідно зі ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі — Закон) особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками — 55 років та наявності страхового стажу не менше 5 років.
 
Відповідно до ст. 27 Закону розмір пенсії за віком визначається за формулою:
П = Зп х Кс,
де: П — розмір пенсії, у гривнях;

  Зп — заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до ст. 40 Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
  Кс — коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до ст. 25 Закону.

  За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності Законом,— відповідно до Закону.

  При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених Законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності Законом.

  Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами 1 та 2 ст. 42 Закону.

  Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсі?, встановлених законодавством) не може перевищувати 12 мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону.

  Згідно зі ст. 28 Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.

  За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено ч. 1 вказаної статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Вернуться назад