DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Чи можна здійснити обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності?

Чи можна здійснити обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності?


26 ноября 2009. Разместил: andrew
altЯ перебував у відрядженні, захворів і вимушений був перебувати у стаціонарі 7 днів. Лікарняного листа мені не видали, оскільки я не прописаний в тій місцевості, а видали довідку про моє перебування у лікарні. Бухгалтерія відмовляє за такою довідкою оплатити лікарняний. Чи можна здійснити обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності?
 
  Згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України № 455 від 13.11.2001 р., особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки тощо), листок непрацездатності (довідка) видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на число днів непрацездатності.

  Однак на випадок, якщо лікарняний листок не було видано, Міністерство охорони здоров'я України спільно з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності листом № 01-06-2125 від 23.10.2006 р. пропонує здійснити обмін довідки про тимчасову непрацездатність довільної форми на листок непрацездатності у такому порядку: при зверненні особи до закладу охорони здоров'я обмін на листок непрацездатності буде здійснюватись при наявності довідки про тимчасову непрацездатність довільної форми, виданої даним закладом. У разі отримання довідки поза постійним місцем проживання або роботи обмін на листок непрацездатності здійснюється в територіальному закладі охорони здоров'я з дозволу головного лікаря, що засвідчується його підписом та печаткою закладу.

  Виписка листка непрацездатності проводиться відповідальною особою за облік, виписку та видачу листків непрацездатності або іншою особою, визначеною керівником закладу охорони здоров'я, відповідно до запису в журналі реєстрації листків непрацездатності (ф. 036/о) із зазначенням у ньому дати обміну та номера листка непрацездатності.

  Видача листка непрацездатності підписується посадовою особою, визначеною керівником закладу охорони здоров'я. За тривалості тимчасової непрацездатності більше 30 днів листок непрацездатності підписується головою лікарсько-консультаційної комісії.

Вернуться назад