DataLife Engine 9.2 > ¬ажно знать > я  ќ“–»ћј“» ƒќ«¬≤Ћ Ќј «Ѕ–ќё:  ќ–ќ“ ј ≤Ќ—“–” ÷≤я.

я  ќ“–»ћј“» ƒќ«¬≤Ћ Ќј «Ѕ–ќё:  ќ–ќ“ ј ≤Ќ—“–” ÷≤я.


15 ма€ 2018. –азместил: inna

ЯÐ154; Ð158;ТРÐШÐ156;Ð144;ТÐШ Ð148;Ð158;Ð151;Ð146;Ð134;Ð155; Ð157;Ð144; Ð151;Ð145;РÐ158;Ю: Ð154;Ð158;РÐ158;ТÐ154;Ð144; Ð134;Ð157;СТРУÐ154;ЦÐ134;Я.

ѕитанн€ придбанн€ та збер≥ганн≥ зброњ дуже гостро стоњть перед мешканц€ми крањни. ” пор≥вн€нн≥ з попередн≥ми роками к≥льк≥сть власник≥в зброњ зб≥льшилас€ б≥льш н≥ж на 12%. «г≥дно з≥ статистичними даними, в ”крањн≥ б≥льше двох м≥льйони людей мають дозв≥л на зброю, €ка к≥льк≥сть зброњ знаходитьс€ в т≥н≥ можна т≥льки здогадуватис€. “ака тенденц≥€ простежуЇтьс€ досить довго: ситуац≥€ на сход≥ (в≥йна), крим≥ногенна ситуац≥€ в крањн≥, насл≥дки ««акону —авченко» ≥ реформуванн€ ћ¬— змушують людей шукати ефективн≥ способи захисту свого житт€ ≥ власност≥ власними силами.

—таном на сьогодн≥, керуючись украњнськими законами, юридично можливо придбати зброю дл€ самооборони, але т≥льки з категор≥њ мисливських рушниць або караб≥н≥в. ќтже, розгл€немо детальн≥ше. ўоб отримати дозв≥л на зброю, необх≥дно буде з≥брати так≥ документи:

-       ‘орма медичного сертиф≥ката 127 / о. ƒ≥Ї прот€гом трьох рок≥в, а його варт≥сть становить близько 160 гривень;

-       —в≥доцтво про в≥дпов≥дальн≥сть, видане в ћ≥н≥стерств≥ внутр≥шн≥х справ. ÷е буде коштувати 90-100 гривень. “ерм≥н д≥њ в≥д 1 до 12 дн≥в;

-       —в≥доцтво про проходженн€ стр≥лецьких курс≥в в≥дпов≥дно до програми ћ≥н≥стерства внутр≥шн≥х справ в одному з≥ стр≥лецьких ≥ спортивних клуб≥в;

-       ќбов'€зкове страхуванн€ цив≥льноњ в≥дпов≥дальност≥ за шкоду, €ка може бути випадково запод≥€но трет≥й сторон≥. —трахуванн€ на три роки буде коштувати близько 50 гривень;

-       «а€вка на отриманн€ дозволу на придбанн€ зброњ. ¬она заповнюЇтьс€ в≥дд≥лом дозв≥льноњ системи ћ≥н≥стерства внутр≥шн≥х справ за м≥сцем проживанн€.

ѕ≥сл€ збору документ≥в, ¬ам потр≥бно буде сплатити зб≥р дозв≥льноњ системи ≥ обов'€зково надати чек (близько 50 гривень). ƒозволи видаютьс€ п≥дрозд≥лами дозв≥льноњ системи ћ≥н≥стерства внутр≥шн≥х справ ”крањни.

"ўе один вид зброњ дл€ захисту це травматична але право на њњ нос≥нн€ Ї не у вс≥х. ¬≥дпов≥дно до законодавства таку зброю мають право носити виключно народн≥ депутати, журнал≥сти, родич≥ судових ≥ правоохоронних орган≥в, особи €к≥ беруть участь у крим≥нальному судочинств≥, а також громад€ни, €к≥ охорон€ють громадський пор€док ≥ державний кордон (дружинники)."

ѕ≥сл€ подач≥ необх≥дних документ≥в дозв≥л буде видано прот€гом м≥с€ц€. «а фактом видаЇтьс€ спец≥альна форма (бланк сувороњ зв≥тност≥), €ка складаЇтьс€ з трьох компонент≥в: перша залишаЇтьс€ в ћ≥н≥стерств≥ внутр≥шн≥х справ, дв≥ ≥нш≥ берете з собою в збройовий магазин ≥ купуЇте зброю. ѕот≥м сп≥вроб≥тники магазина залишають соб≥ другу частину, а в третьому вписуютьс€ характеристики зброњ ≥ њњ в≥ддають вам. “ерм≥н д≥њ дозволу на покупку зброњ становить 3 м≥с€ц≥.

ѕ≥сл€ придбанн€ зброњ прот€гом 10 дн≥в вона маЇ бути зареЇстрована в дозв≥льн≥й систем≥ ћ≥н≥стерства внутр≥шн≥х справ. ѕ≥сл€ цього прот€гом двох тижн≥в ви отримаЇте остаточний документ, що дозвол€Ї збер≥гати ≥ носити зброю.

ѕот≥м необх≥дно провести контрольний зн≥мок дл€ отриманн€ результат≥в у баз≥ ћ≥н≥стерства внутр≥шн≥х справ. ѕро це ¬ам необх≥дно буде мати при соб≥ власну зброю, дозв≥л на нього, паспорт ≥ три штатних патрона. “акож обов'€зковим Ї на€вн≥сть сейфа дл€ збер≥ганн€.

«бро€ ≥ боЇприпаси до нењ, його основн≥ частини повинн≥ збер≥гатис€ в металевих коробках, сейфах за м≥сцем проживанн€ власника.


¬ернутьс€ назад