DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Підтвердження страхового стажу

Підтвердження страхового стажу


16 декабря 2009. Разместил: andrew

altСвого часу я втратив трудову книжку і тепер для виплати лікарняних у 100% розмірі не вистачає кількох місяців. Але з попередньої роботи в мене залишилась довідка, в якій зазначається період роботи, моя зарплата та всі відрахування. Чи може такий документ підтвердити мій страховий стаж ?

 

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. № 2240, страховий стаж — це період (сума періодів), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і сплачує або за неї сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому законодавством. До страхового стажу зараховуються періоди тимчасової втрати працездатності, перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та час перебування застрахованої особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також періоди одержання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів. До страхового стажу зараховується загальний трудовий стаж особи до введення в дію цього Закону в порядку та на умовах, передбачених законодавством, яке діяло раніше.

Підтвердженням страхового стажу застрахованої особи, у разі необхідності, крім трудової книжки, можуть бути довідки з попередніх місць роботи працівника про заробітну плату, з якої сплачувались страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також документи (листки непрацездатності, відомості про нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності та вагітності та пологах із зазначенням періодів, за які надавалися страхові виплати, накази про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, довідки про періоди одержання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування тощо), що підтверджують періоди, упродовж яких застрахованою особою страхові внески не сплачувались, але які, відповідно до Закону, зараховуються до страхового стажу.
 


Вернуться назад