DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Доплата за пенсійне страхування

Доплата за пенсійне страхування


16 декабря 2009. Разместил: andrew
altЧи можу я як фізична особа — суб'єкт підприємницької діяльності здійснювати доплати у Пенсійний фонд, щоб потім мати більшу пенсію?
 
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV у страховий стаж зараховується період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісячно сплачує страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок (у 2009 році — 33,2%).

Особи мають право визначити для себе розмір страхового внеску, який перевищує мінімальний, але не може бути більший за розмір страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці, з якою сплачуються страхові внески.

Щомісячна сума самостійно встановленого внеску з урахуванням частини єдиного податку не може перевищувати 3331,62 грн.

За бажанням платника передбачена доплата до розмірів рекомендованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які встановлює КМУ щорічно до 1 січня. Так, у 2009 році розміри рекомендованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за кожен місяць становлять: базовий — 845 грн, підвищений — 1690 грн, максимальний — 3530 грн.

За умови сплати страхових внесків у розмірі не менше від мінімального страхового внеску період участі в пенсійному страхуванні зараховується до страхового стажу в повному обсязі.

Вернуться назад