DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Якими нормативними актами регулюється право споживачів на від'єднання від централізованого опалення і чи має право власник квартири самовільно здійснювати відключення?

Якими нормативними актами регулюється право споживачів на від'єднання від централізованого опалення і чи має право власник квартири самовільно здійснювати відключення?


25 декабря 2009. Разместил: andrew

alt  Відключення від загальних мереж регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р. (із змінами, внесеними урядовою постановою № 1268 від 31.10.2007 р.), та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства № 4 від 22.11.2005 р. (із змінами № 169 від 06.11.2007 р.).

  Відповідно до п. 24 цих Правил споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, якщо технічна можливість відключення передбачена схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки тощо. Недотримання цих умов призводить до погіршення умов проживання і порушення прав інших мешканців будинків.

  Отже, власник квартири не має права самовільно здійснювати відключення від централізованих мереж.

  Некероване відключення від централізованого опалення призводить до розбалансування тепломереж та перевантаження газових мереж.


 


Вернуться назад