DataLife Engine 9.2 > C места событий > Щодо сплати вартості копіювання та надання до нього рахунком №1 від 13.08.18р

Щодо сплати вартості копіювання та надання до нього рахунком №1 від 13.08.18р


17 сентября 2018. Разместил: inna

Ð154;аÑ128;Ñ130;инки по запÑ128;оÑ129;Ñ131; Ð159;Ñ128;о наданнÑ143; вÑ150;дповÑ150;дÑ150; на запиÑ130;

В редакцію надійшов запит щодо сплати вартості копіювання та надано до нього рахунок №1 від 13.08.18р. Згідно даного рахунку було сплачено кошти за копіювання 15 сторінок формату А4 та 1 аркушу формату А2. З урахуванням положень Розпоряження від 31.01.2012 р. №68 «Про встановлення розмірів фактичних витрат  на  копіювання  або  друк документів, що надаються за  запитомна інформацію Дергачівськоюрайонною державною адміністрацією» та ч.2 ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно якої запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк, у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, у даному випадку перевищує копіювання на (15-10=) 5 сторінок, за які необхідна була сплата грошових коштів, разом зі сплатою за 1 аркуш формату А2.

Плата стягується за друк (копіювання) документів, що надаються на запит, починаючи з одинадцятої сторінки включно, оскільки частина друга статті 21 Закону встановлює обсяг в 10 сторінок як гарантований для надання інформації безоплатно. Такий підхід відповідає загальним принципам Закону. Оскільки надання 10 сторінок визнано законом безкоштовним, то стягнення плати за друк всіх сторінок, починаючи з першої, коли їх загальна кількість перевищує десять сторінок: 1) буде несправедли­вим, оскільки запитувач, який хоче отримати 11 сторінок, має сплатити за всі сторінки, а той хто лише 10 - нічого, хоч різниця в обсягах - лише 1 сторінка; 2) ускладнюватиме доступ до інформації, оскільки збільшує розмір відшкодування за копіювання та друк, що, зокрема, суперечить принципу вільного отримання інформації та максимального спрощення процедури.

До компетенції Голови районної державної адміністрації, зокрема, належить: забезпечення дотримання Конституції України, законів України, указів і розпоряджень Президента України, рішень Кабінету Міністрів України та виконання доручень і розпоряджень голови обласної державної адміністрації, спрямовання і координація діяльності першого заступника та заступників голови райдержадміністрації, керівника апарату райдержадміністрації, керівників органів виконавчої влади району.  Між тим, він також у межах затверджених бюджетів виступає розпорядником коштів райдержадміністрації, використовуючи їх лише за цільовим призначенням.

Всупереч вимог чинного законодавства та наданим повноваженням Голова Дергачівської районної державної адміністрації Жидков К.С. не дивиться за підлеглими відносно виконання ними покладених на них зобов’язань та безладно відноситься до своїх обов’язків щодо надання вільного доступу громадянам до публічної інформації, надмірно стягуючи кошти за її отримання, чим фактично перешкоджає вільному доступу до неї.

 


Вернуться назад